Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Uživatel sociální sítě Reddit se v subredditu /r/Apple podělil s ostatními o zajímavý příběh se šťastným koncem. Podle všeho mu totiž chytré hodinky Apple Watch, konkrétně funkce měření tepové frekvence, zachránily život. „Odpočíval jsem v posteli a sledoval televizi. Z ničeho nic mě hodinky Apple Watch začaly upozorňovat, že mám nezvykle rychlý tep,“ popsal uživatel ve svém příspěvku.

Záchranná služba dorazila včas

„Když dorazila záchranka, lékaři mě našli ve vážných potížích. Moje tělo prodělalo silný šok. Nakonec jsem skončil na nosítkách na traumatologickém oddělení. Všechno se to událo tak rychle,“ dodal pisatel. Hodinky se nemýlily. Doktoři pomocí EKG naměřili abnormálně rychlou tepovou frekvenci, zatímco všechny srdeční komory vykazovaly naprosto standardní činnost. Muži byla diagnostikována supraventrikulární tachykardie, což je obecné označení pro rychlé srdeční arytmie.

Máme čísla: Apple Watch ovládají trh s nositelnou elektronikou

Uživatel Redditu tvrdí, že mu hodinky Apple Watch zachránily život. Kdyby ho totiž na vysokou tepovou frekvenci neupozornily, pravděpodobně by včas nezavolal záchrannou službu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments