Domů » Bleskovky » Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Uživatel sociální sítě Reddit se v subredditu /r/Apple podělil s ostatními o zajímavý příběh se šťastným koncem. Podle všeho mu totiž chytré hodinky Apple Watch, konkrétně funkce měření tepové frekvence, zachránily život. „Odpočíval jsem v posteli a sledoval televizi. Z ničeho nic mě hodinky Apple Watch začaly upozorňovat, že mám nezvykle rychlý tep,“ popsal uživatel ve svém příspěvku.


Záchranná služba dorazila včas

„Když dorazila záchranka, lékaři mě našli ve vážných potížích. Moje tělo prodělalo silný šok. Nakonec jsem skončil na nosítkách na traumatologickém oddělení. Všechno se to událo tak rychle,“ dodal pisatel. Hodinky se nemýlily. Doktoři pomocí EKG naměřili abnormálně rychlou tepovou frekvenci, zatímco všechny srdeční komory vykazovaly naprosto standardní činnost. Muži byla diagnostikována supraventrikulární tachykardie, což je obecné označení pro rychlé srdeční arytmie.

Máme čísla: Apple Watch ovládají trh s nositelnou elektronikou

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Uživatel Redditu tvrdí, že mu hodinky Apple Watch zachránily život. Kdyby ho totiž na vysokou tepovou frekvenci neupozornily, pravděpodobně by včas nezavolal záchrannou službu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

17 komentářů

 1. bob (neregistrovaný)

  to snad umi kazdej fitnes naramek ale ten by mu vlastne nezachranil zivot kdyby to nebyl epl

 2. Jal (neregistrovaný)

  Ne, to fakt neumí.

 3. Franta Tyčka (neregistrovaný)

  No tak to je skvělého.
  To mám obrovskou radost.
  Neuvěřitelné se stalo skutečností.
  Kde se dá toto báječné zboží koupit?

 4. Ene (neregistrovaný)

  I jeden jediny zachraneny zivot je perfektni zprava!

 5. Pavel1TU (neregistrovaný)

  Jablkoň je na top už opravdu špatně, když začíná uživatele doslova „vydírat“ reklamou – naše produkty Vám zachrání život.
  Stejně jako M$ u mne Apple budí jen úsměv – ale co za OS na mobilu používat když BB10 bylo zavrženo i jako dobrý OS pro práci ? Ach, já zapomněl, nová, mladá generace „rádoby manažerů“, má telefon jako „šperk“, chlubítko, na hraní – své práci (řízení lidí atd.) nerozumí a tak nějak se to všude ignoruje – je to běs co se na nás řítí.

  • Remi (neregistrovaný)

   Myslím si, že Apple není Huawei a podobné bahno, aby tohle měl za potřebí. To, že ty si zamindrákovaný ubožák, který ho štve úspěch jeho nenáviděné firmy je bohužel jen tvůj problém. Příště si svoje komplexy řeš jinde prosím. Tohle není psycho poradna.

 6. Macik (neregistrovaný)

  Pobavilo. Normální člověk by si řekl: Co se děje? Proč mi tak bije srdce? No a uživatel hodinek s měřičem tepu na to přijde až s podíváním na displej :))))

 7. Koukám, že aniApple partička roní slzy frustrace

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *