Domů » Bleskovky » Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Uživatel sociální sítě Reddit se v subredditu /r/Apple podělil s ostatními o zajímavý příběh se šťastným koncem. Podle všeho mu totiž chytré hodinky Apple Watch, konkrétně funkce měření tepové frekvence, zachránily život. „Odpočíval jsem v posteli a sledoval televizi. Z ničeho nic mě hodinky Apple Watch začaly upozorňovat, že mám nezvykle rychlý tep,“ popsal uživatel ve svém příspěvku.

Záchranná služba dorazila včas

„Když dorazila záchranka, lékaři mě našli ve vážných potížích. Moje tělo prodělalo silný šok. Nakonec jsem skončil na nosítkách na traumatologickém oddělení. Všechno se to událo tak rychle,“ dodal pisatel. Hodinky se nemýlily. Doktoři pomocí EKG naměřili abnormálně rychlou tepovou frekvenci, zatímco všechny srdeční komory vykazovaly naprosto standardní činnost. Muži byla diagnostikována supraventrikulární tachykardie, což je obecné označení pro rychlé srdeční arytmie.


Máme čísla: Apple Watch ovládají trh s nositelnou elektronikou

Uživatel Redditu tvrdí, že mu hodinky Apple Watch zachránily život. Kdyby ho totiž na vysokou tepovou frekvenci neupozornily, pravděpodobně by včas nezavolal záchrannou službu.


Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

to snad umi kazdej fitnes naramek ale ten by mu vlastne nezachranil zivot kdyby to nebyl epl

lukass71
Uživatel
lukass71

Nevim, jestli te kazdej fitnes naramek vylozene upozorni na vyssi tep, kazdopadne zivot mu to pomohlo zachranit, tak v cem je problem?

kukolar
Anonym
kukolar

si sa pomýlil pri písaní nicku , malo tam byť BLB

David
Anonym
David

Prej fitness náramek….

MrViki
Uživatel
MrViki

Ne, to fakt neumí.

Franta Tyčka
Anonym
Franta Tyčka

No tak to je skvělého.
To mám obrovskou radost.
Neuvěřitelné se stalo skutečností.
Kde se dá toto báječné zboží koupit?

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Nebreč

bob
Anonym
bob

a dalsi ovecke vyskocil tep, protoze si Franta dela srandu:D

uni
Uživatel
uni

V každém elektru. Apple není MS nebo Google…

Ene
Anonym
Ene

I jeden jediny zachraneny zivot je perfektni zprava!

Tray1
Uživatel
Tray1

??

LivingLegend
Uživatel
LivingLegend

Takj urcite… nezapomen jit tahat ty pomatence z more…

Pavel1TU
Anonym
Pavel1TU

Jablkoň je na top už opravdu špatně, když začíná uživatele doslova „vydírat“ reklamou – naše produkty Vám zachrání život.
Stejně jako M$ u mne Apple budí jen úsměv – ale co za OS na mobilu používat když BB10 bylo zavrženo i jako dobrý OS pro práci ? Ach, já zapomněl, nová, mladá generace „rádoby manažerů“, má telefon jako „šperk“, chlubítko, na hraní – své práci (řízení lidí atd.) nerozumí a tak nějak se to všude ignoruje – je to běs co se na nás řítí.

Remi
Anonym
Remi

Myslím si, že Apple není Huawei a podobné bahno, aby tohle měl za potřebí. To, že ty si zamindrákovaný ubožák, který ho štve úspěch jeho nenáviděné firmy je bohužel jen tvůj problém. Příště si svoje komplexy řeš jinde prosím. Tohle není psycho poradna.

Macik
Anonym
Macik

Pobavilo. Normální člověk by si řekl: Co se děje? Proč mi tak bije srdce? No a uživatel hodinek s měřičem tepu na to přijde až s podíváním na displej :))))

cosworth
Uživatel
cosworth

tak kdyz uz maji apku kdy se napit a vykadit tak proc ovci nedat i tohle

JP23
Uživatel
JP23

Koukám, že aniApple partička roní slzy frustrace