Domů » Bleskovky » Norský důchodce upadl v koupelně. Zachránily ho hodinky Apple Watch

Norský důchodce upadl v koupelně. Zachránily ho hodinky Apple Watch

Apple Watch patrně zachránily život sedmašedesátiletému muži z Norska, který se vážně poranil po pádu v koupelně. Hodinky detekovaly pád a automaticky přivolaly zdravotnickou pomoc. Zprávu přinesl norský zpravodajský portál NRK.

Záchranáři našli Toralva Østvanga na podlaze jeho koupelny. Senior byl viditelně potlučený, zkrvavený a v bezvědomí. Přestože není zcela jasné, jak ke zrazením došlo, nejpravděpodobněji se jeví varianta, že důchodce omdlel v koupelně a následně upadl.

Soukromí za 450 korun měsíčně? S touto nabídkou obcházel Facebook náctileté

Senior přežil díky včasnému příjezdu záchranářů

Østvangova dcera uvedla, že její otec s sebou v koupelně neměl telefon. Údajně navíc nikdy neuvažoval o pořízení systému, který by dokázal rozpoznat pád a spustit alarm. Naštěstí však měl na ruce hodinky Apple Watch. Přestože při pádu utrpěl trojitou frakturu lebky, nebýt včasného zásahu zdravotnické služby, mohla být jeho zranění mnohem závažnější.

Tesla jde proti zlodějům, auto bude při krádeži hrát symfonii z hororů

Detekce pádu si svou premiéru odbyla u Apple Watch Series 4 (recenze). Systém dokáže detekovat výrazný pád a obratem kontaktovat zdravotnickou službu. Majitelé Apple Watch starší šedesáti pěti let mají zmíněnou funkci povolenou ve výchozím nastavení. Pokud hodinky rozpoznají pád, automaticky kontaktují zdravotnickou službu. Když majitel do minuty neodpoví, záchranářům se odhalí jeho poloha.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

18 komentářů

 1. Hezká reklama pro Apple watch.

 2. A stejně si je nekoupím ať udělají reklamu jakoukoliv

 3. Čekám na záchranu před kulkou, jako každý rok.. :-D

  • Před kulkou zachrání jedině placatka s chlastem.

  • To je téměř jistota ale kdo ji má s sebou pořád tahat ?

  • LivingLegend

   A nechces se odstehovat do nemecka? Tak takovejch slunickaru maji dost…

   Podivej se kam ste to stou socialni humanitou dotahly… prelidnena planeta, migrantu plna evropa atp… Kdyby vse zustalo na prirozenem vyberu tak tu vetsina lidi neni protoze pomre na blbost, ty bohuzel mezi nima…

  • LivingLegend: Jak proboha kulka souvisí s přirozeným výběrem???

  • Souhlas, slunickaru je az moc, kdyz se to jeste spoji s tupymi jablecnaky, je vymalovano.

  • Ajaj a jsou tu i novinkari (i kdyz vzdycky jsem mel pocit, ze jirka je jeden z nich). Do boje kluci, pojdte to tu poradne rozflamovat s imigranty, anti-EU kravinama a podporit babise a toho senila na hrade!!!

  • LivingLegend

   UNI: Podívej se kam ten koment patří jelikož nekomentuji kulku ale zachráněný život…

 4. 9 z 10 koronerů doporučuje Apple Watch

 5. Reklama. Pro Apple? Možná a co má být, důležitá je podstata, tedy to že díky těmto technologiím se někomu podařilo zachránit život a věcmi kritici Apple ať si čekají dáll na kulku, tyhle zakomplexovani jedinci se nemůžou na nic jiného než takový hejt.

  • Místním blbečkům je to jedno. Jim jde hlavně o to, aby měli 36px fotoaparát a 10GB ram.

 6. Jsou také příběhy, kdy někdo zemřel díky nositelné elektronice?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).