Norský důchodce upadl v koupelně. Zachránily ho hodinky Apple Watch

Apple Watch patrně zachránily život sedmašedesátiletému muži z Norska, který se vážně poranil po pádu v koupelně. Hodinky detekovaly pád a automaticky přivolaly zdravotnickou pomoc. Zprávu přinesl norský zpravodajský portál NRK.

Záchranáři našli Toralva Østvanga na podlaze jeho koupelny. Senior byl viditelně potlučený, zkrvavený a v bezvědomí. Přestože není zcela jasné, jak ke zrazením došlo, nejpravděpodobněji se jeví varianta, že důchodce omdlel v koupelně a následně upadl.Nepřehlédněte

Soukromí za 450 korun měsíčně? S touto nabídkou obcházel Facebook náctileté

Senior přežil díky včasnému příjezdu záchranářů

Østvangova dcera uvedla, že její otec s sebou v koupelně neměl telefon. Údajně navíc nikdy neuvažoval o pořízení systému, který by dokázal rozpoznat pád a spustit alarm. Naštěstí však měl na ruce hodinky Apple Watch. Přestože při pádu utrpěl trojitou frakturu lebky, nebýt včasného zásahu zdravotnické služby, mohla být jeho zranění mnohem závažnější.Nepřehlédněte

Tesla jde proti zlodějům, auto bude při krádeži hrát symfonii z hororů

Detekce pádu si svou premiéru odbyla u Apple Watch Series 4 (recenze). Systém dokáže detekovat výrazný pád a obratem kontaktovat zdravotnickou službu. Majitelé Apple Watch starší šedesáti pěti let mají zmíněnou funkci povolenou ve výchozím nastavení. Pokud hodinky rozpoznají pád, automaticky kontaktují zdravotnickou službu. Když majitel do minuty neodpoví, záchranářům se odhalí jeho poloha.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku