Domů » Bleskovky » Tesla jde proti zlodějům, auto bude při krádeži hrát symfonii z hororů

Tesla jde proti zlodějům, auto bude při krádeži hrát symfonii z hororů

Elektromobily americké automobilky Tesla se již od svého vzniku snaží, kromě urychlení přechodu z fosilních paliv na elektřinu, podporovat i předání řízení do rukou počítače namísto člověka, tzv. autopilota. Počítači v tomto případě pomáhají desítky sensorů, které monitorují okolí vozidla, ale také kamery. V posledních měsících se vozy Tesla staly vděčným cílem zlodějů, nově jim však automobilka díky této výbavě práci ztíží.

Do všech aktuálních modelů, které jsou na trhu, tedy Model S, X a 3, se již brzy dostane Sentry mód, tedy jakýsi strážný, který bude elektromobil hlídat před zloději a bezohlednými majiteli jiných vozidel. Hlavní funkcionalitou má být především využití všech kamer ke snímání 360° okolí vozu, zloději či „dveřní otloukávači“ by se tedy mohli dočkat spravedlnosti i poté, co bezstarostně opustí parkoviště.

Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil, že v rámci zmíněného Sentry módu se má při případném vykrádání vozidla naplno rozehrát i symfonie Tokáta a fuga d moll od Johanna Sebastiana Bacha. K tomu také zmínil, že má Tesla „ochránit Summer,“ přičemž se jedná o narážku na animovaný seriál, ve kterém umělá inteligence ochraňovala právě postavu jménem Summer proti případným násilníkům velmi nevybíravým způsobem.

Do všech modelů Tesly by se zmíněné funkce měly dostat během následujích 2 až 3 týdnů, přičemž je třeba mít zakoupenu funkci autopilota ve verzi 2.0 a vyšší.

David Preiss

2 komentářů

  1. Takze misto klasickeho pipani bude hrat melodii? Tesla opet neprestava udivovat. Misto aby prinesli neco opravdu funkcniho, zkousi tu takovou blbost…

  2. .. a majitel pujde bručet, jelikož nezaplatil OSE :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).