Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Tesla jde proti zlodějům, auto bude při krádeži hrát symfonii z hororů

Tesla jde proti zlodějům, auto bude při krádeži hrát symfonii z hororů

Elektromobily americké automobilky Tesla se již od svého vzniku snaží, kromě urychlení přechodu z fosilních paliv na elektřinu, podporovat i předání řízení do rukou počítače namísto člověka, tzv. autopilota. Počítači v tomto případě pomáhají desítky sensorů, které monitorují okolí vozidla, ale také kamery. V posledních měsících se vozy Tesla staly vděčným cílem zlodějů, nově jim však automobilka díky této výbavě práci ztíží.

Do všech aktuálních modelů, které jsou na trhu, tedy Model S, X a 3, se již brzy dostane Sentry mód, tedy jakýsi strážný, který bude elektromobil hlídat před zloději a bezohlednými majiteli jiných vozidel. Hlavní funkcionalitou má být především využití všech kamer ke snímání 360° okolí vozu, zloději či „dveřní otloukávači“ by se tedy mohli dočkat spravedlnosti i poté, co bezstarostně opustí parkoviště.

Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil, že v rámci zmíněného Sentry módu se má při případném vykrádání vozidla naplno rozehrát i symfonie Tokáta a fuga d moll od Johanna Sebastiana Bacha. K tomu také zmínil, že má Tesla „ochránit Summer,“ přičemž se jedná o narážku na animovaný seriál, ve kterém umělá inteligence ochraňovala právě postavu jménem Summer proti případným násilníkům velmi nevybíravým způsobem.

https://www.youtube.com/watch?v=LHS2KbRe_sY

Do všech modelů Tesly by se zmíněné funkce měly dostat během následujích 2 až 3 týdnů, přičemž je třeba mít zakoupenu funkci autopilota ve verzi 2.0 a vyšší.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentáře

  1. lerion (neregistrovaný)

    Takze misto klasickeho pipani bude hrat melodii? Tesla opet neprestava udivovat. Misto aby prinesli neco opravdu funkcniho, zkousi tu takovou blbost…

  2. fm (neregistrovaný)

    .. a majitel pujde bručet, jelikož nezaplatil OSE :-D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel