Apple Watch v Austrálii usvědčily vraha. Pomohl senzor srdečního tepu

Chytré náramky a hodinky slouží primárně k zaznamenávání naší aktivity a rychlému přístupu k notifikacím a údajům ze smartphonu. V některých případech ovšem mohou sloužit i policejním složkám k dopadení, respektive usvědčení, pachatele trestného činu, jako se tomu stalo v Austrálii. Tam pomohly Apple Watch místní policii usvědčit vraha.

Data, která sesbíraly Apple Watch pomocí měřiče tepu, pomohla vyřešit případ vraždy 57 leté Myrny Nilsson. Tu nalezli v jejím domě v Adelaide svázanou a ubitou k smrti. Podle svědectví její dcery, Caroline Nilsson, byla zabita skupinou útočníků. Policejní forenzní expert ovšem porovnal data o aktivitě z Apple Watch patřící Myrně s výpovědí Caroline, čímž zjistil neshodu. Hodinky totiž přestaly zaznamenávat tep v jiný čas, než Caroline tvrdila.

Caroline byla vzápětí obviněna z vraždy. Nyní sedí ve vazbě a čeká na soudní přelíčení, které proběhne 16. června. I když chytré hodinky z dílny Applu byly vytvořeny pro jiné účely, než je usvědčování zločinců, tak je na tomto případu vidět, jak výrazně technologie prostoupily do našich životů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku