Chytré náramky a hodinky slouží primárně k zaznamenávání naší aktivity a rychlému přístupu k notifikacím a údajům ze smartphonu. V některých případech ovšem mohou sloužit i policejním složkám k dopadení, respektive usvědčení, pachatele trestného činu, jako se tomu stalo v Austrálii. Tam pomohly Apple Watch místní policii usvědčit vraha.
Data, která sesbíraly Apple Watch pomocí měřiče tepu, pomohla vyřešit případ vraždy 57 leté Myrny Nilsson. Tu nalezli v jejím domě v Adelaide svázanou a ubitou k smrti. Podle svědectví její dcery, Caroline Nilsson, byla zabita skupinou útočníků. Policejní forenzní expert ovšem porovnal data o aktivitě z Apple Watch patřící Myrně s výpovědí Caroline, čímž zjistil neshodu. Hodinky totiž přestaly zaznamenávat tep v jiný čas, než Caroline tvrdila.
Caroline byla vzápětí obviněna z vraždy. Nyní sedí ve vazbě a čeká na soudní přelíčení, které proběhne 16. června. I když chytré hodinky z dílny Applu byly vytvořeny pro jiné účely, než je usvědčování zločinců, tak je na tomto případu vidět, jak výrazně technologie prostoupily do našich životů.