Tohle Apple nevychytal. Macbook Pro má problém s podsvícením displeje

Honba za dokonalostí se zkrátka někdy nevyplácí. Své by o tom mohl mluvit Apple, který se snaží o dokonalost svých zařízení, seč může. Obzvláště u Macbooků se mu to ale příliš nedaří. Po posledních průšvizích s klávesnicí a bateriemi se tentokrát na světlo dostal další problém, který se tentokrát týká displejů. V závodě o co nejtenčí komponenty totiž ubral Apple na špatných místech, což si vybralo svou daň – po určité době se na displejích objeví takzvaný efekt pódiových světel.

blank

Ačkoli nebrání běžnému používání zařízení, rozhodně to není něco, co chcete mít na tak drahém zařízení, jakým je Macbook Pro. Server iFixit přišel s vysvětlením, proč se tato chyba vyskytuje a údajně za ni může samotný Apple. Ten totiž změnil umístění a materiál flex kabelu, který vede pod Touch Barem a propojuje displej se základní deskou. Ačkoli se mohla tato změna zdát zpočátku jako dobrá, tenčí kabel je náchylnější na poškození z důvodu častého otvírání.

blank
Zdroj obrázku: Ars Technica

Za problém s podsvícením displeje může samotný Apple

Ve snaze udělat Macbook Pro co nejtenčí udělal Apple rozhodnutí, které se negativně podepsalo na životnosti zařízení. Za normálních okolností by se jednalo o opravu v ceně 6 dolarů (cca 135 korun), nicméně vzhledem k tomu, že flex kabely jsou součástí displeje, jedná se o výměnu za 600 dolarů (cca 13 500 korun). Apple se prozatím k obtížím vinou špatného designu nevyjádřil, nicméně internetovou petici za vytvoření programu opravy zdarma pro poškozené zákazníky podepsalo přes 5 300 uživatelů.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku