Tim Cook popřel slučování macOS a iOS

Ještě donedávna byly karty jablečných operačních systému rozdány zcela jasně – na mobilní zařízení je určen iOS, na počítače macOS. Prolínání těchto form factorů, například v iPadu Pro, však rozvířilo nové spekulace o možném sblížení nebo dokonce sloučení obou systému. To Tim Cook dříve zcela odmítal a zdá se, že je ve svých názorech pevný.

V rozhovoru pro deník Sydney Morning Herald ředitel Apple prozradil, že nevěří v ředění jednoho systému v druhý; oba jsou podle jeho slov neuvěřitelné a perfektně navržené pro účely, k nimž jsou určeny. Jakmile by došlo k jejich slučování, musely by se dělat ústupky a kompromisy. Byť by vývoj jednoho systému mohl být pro Apple efektivnější, Tim Cook si nemyslí, že uživatelé jablečných zařízení tuto cestu chtějí.

Dočkáme se alespoň iOS aplikací na macOS?

Jsme zvědaví, zda Cookova slova popisují pouze krátkodobý, nebo i dlouhodobý časový horizont. Server Bloomberg před nedávnem prozradil jablečný projekt Marzipan, jehož cílem je právě postupné slučování obou systémů. Kromě toho se spekuluje, že už letos by se mohly Macy naučit spouštět iOS aplikace.Nepřehlédněte

macOS údajně už letos dostane podporu aplikací pro iOS

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku