Domů » Bleskovky » Tim Cook popřel slučování macOS a iOS

Tim Cook popřel slučování macOS a iOS

Ještě donedávna byly karty jablečných operačních systému rozdány zcela jasně – na mobilní zařízení je určen iOS, na počítače macOS. Prolínání těchto form factorů, například v iPadu Pro, však rozvířilo nové spekulace o možném sblížení nebo dokonce sloučení obou systému. To Tim Cook dříve zcela odmítal a zdá se, že je ve svých názorech pevný.

V rozhovoru pro deník Sydney Morning Herald ředitel Apple prozradil, že nevěří v ředění jednoho systému v druhý; oba jsou podle jeho slov neuvěřitelné a perfektně navržené pro účely, k nimž jsou určeny. Jakmile by došlo k jejich slučování, musely by se dělat ústupky a kompromisy. Byť by vývoj jednoho systému mohl být pro Apple efektivnější, Tim Cook si nemyslí, že uživatelé jablečných zařízení tuto cestu chtějí.

Dočkáme se alespoň iOS aplikací na macOS?

Jsme zvědaví, zda Cookova slova popisují pouze krátkodobý, nebo i dlouhodobý časový horizont. Server Bloomberg před nedávnem prozradil jablečný projekt Marzipan, jehož cílem je právě postupné slučování obou systémů. Kromě toho se spekuluje, že už letos by se mohly Macy naučit spouštět iOS aplikace.

macOS údajně už letos dostane podporu aplikací pro iOS

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. iOS aplikace pro macOS bych opravdu ocenil. Appstore je na Macu poměrně chudý a možnost spouštění aplikací z iOS by pro koupi Macu byl obrovský impuls a benefit. To, na co jsem u MS roky čekal by se tady stalo skutečností. Věřím taky, že by tento krok rapidně zvýšil prodeje Apple počítačů. Určitě bych byl za toto rád

    • No mozna tam Apple miri, kdyz uz nechce pouzivat Intel procesory. Docela chapu, ze nechteji zadne emulace, jako se o to snazi MS a vysledky jsou pomerne dobre zname.

    • No a pokud budu spouštět iOS aplikace třeba na macbooku 12″, proč z toho nemůžu mít zároveň iPad Pro? Proč to neudělat elegantně oddělitelné a po oddělení přepnout na iOS prostředí s iPad aplikacemi a třeba podporou Apple pencil? Po napojení klávesnice přepnout na macOS?
      Chápu, že tu je problém baterie a procesoru v těle displeje, ale tak by to holt vypadalo víc jako iPad, jen na intelu s daleko větší přidanou hodnotou a daleko lépe opodstatněnou cenou (40 tisíc za 2v1 vs 30 za iPad Pro…)

  2. Zajímavé; když se do toho s Metrem a jeho druhou generaci UWP, s Continuem, a s WinOnARM, pustil MS, bylo to fujky. Jabko to sice popírá, ale jako argument pro se výhody samozřejmě uvedou.

  3. To mi pripomína minulosť, ked Apple popieral ze by chceli zväčšiť uhlopriečky :-D, neskôr sa to stalo realitou. Alebo pero pre tablety :P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).