macOS údajně už letos dostane podporu aplikací pro iOS

I když se tomu Tim Cook dlouho bránil, letos zřejmě začne výrazné sbližování systémů macOS a iOS; Apple se údajně chystá přidat do macOS podporu aplikací navržených pro tablety iPad. Ty se tak mají stát obdobou univerzálních aplikací z konkurenčního ekosystému Microsoftu.

Univerzální aplikace by mělo být možné ovládat dotykem, myší (touchpadem), klávesnicí i stylusem, zatím však není jisté, zda se bude jejich rozhraní pro různé typy zařízení nějak adaptovat. Vývojáři by měli mít díky univerzálním aplikacím ulehčenou práci, neboť kód jedné aplikace by mělo být možné rozjet na více typech zařízení. Apple patrně tuto novinku oznámí vývojářům již zanedlouho na konferenci WWDC, neboť podle informací serverů Bloomberg a Axios bude podpora iOS aplikací na macOS jednou z hlavních novinek příští velké aktualizace, která dorazí už letos na podzim.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku