Domů » Bleskovky » TCL Plex dostává Android 10. Aktualizace je poměrně kontroverzní

TCL Plex dostává Android 10. Aktualizace je poměrně kontroverzní

TCL Plex je prvním vážným pokusem čínské firmy prosadit svoji značku ve světě smartphonů, a jak dokazují recenze, nejedná se o vůbec špatnou prvotinu. Příjemným překvapením je i softwarová podpora, telefon přišel na trh v říjnu s Androidem 9, v těchto dnech však dostává aktualizaci na nejnovější desátou verzi. Update přináší spoustu novinek, některé z nich jsou ale poměrně kontroverzní.

tcl plex 1

Nepřehlédněterecenze TCL Plex: příjemné překvapení

TCL Plex po aktualizaci dostává tmavý mód, herní režim, podporu rozličných gest a zkratek nebo ovladač hudebního přehrávače na zamykací obrazovce. Vylepšena má být rychlost fotoaparátů a kvalita videa a selfies. V některých zemích dochází u vybraných operátorů k odemknutí funkcí VoLTE a VoWiFi.

tcl

Kontroverzní novinkou 2,7GB updatu je „bloatware“ v podobě aplikace File Share a hry Modern Combat Rebel Guns od Gameloftu. Hra může být odinstalována, avšak po resetování telefonu do továrního nastavení se zase vrátí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments