Domů » Bleskovky » TCL Plex dostává Android 10. Aktualizace je poměrně kontroverzní

TCL Plex dostává Android 10. Aktualizace je poměrně kontroverzní

TCL Plex je prvním vážným pokusem čínské firmy prosadit svoji značku ve světě smartphonů, a jak dokazují recenze, nejedná se o vůbec špatnou prvotinu. Příjemným překvapením je i softwarová podpora, telefon přišel na trh v říjnu s Androidem 9, v těchto dnech však dostává aktualizaci na nejnovější desátou verzi. Update přináší spoustu novinek, některé z nich jsou ale poměrně kontroverzní.

tcl plex 1

Nepřehlédněterecenze TCL Plex: příjemné překvapení

TCL Plex po aktualizaci dostává tmavý mód, herní režim, podporu rozličných gest a zkratek nebo ovladač hudebního přehrávače na zamykací obrazovce. Vylepšena má být rychlost fotoaparátů a kvalita videa a selfies. V některých zemích dochází u vybraných operátorů k odemknutí funkcí VoLTE a VoWiFi.

tcl

Kontroverzní novinkou 2,7GB updatu je „bloatware“ v podobě aplikace File Share a hry Modern Combat Rebel Guns od Gameloftu. Hra může být odinstalována, avšak po resetování telefonu do továrního nastavení se zase vrátí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. A co je na tom kontroverzní? Bohužel to je obraz dnešní doby. BFU chce levný mobil nabušený parametry a odmítá za to platit. Stává se tedy konzumentem reklam. Za tohle se nikdo u těch čínských pleček ala xiaomi, tcl apod. nemůže zlobit.
  Daleko kontroverznější mi to přijde ve Windows 10, kde po zaplacení za SW dostávám Mickey Mouse a Candy Crush v čistém systému.

 2. TCL PLEX jsem pořídil před vánocemi, klekl Honor 9lite tak jsem potřeboval něco koupit. Mám od TCL televizi tak proč jim nedát šanci i u mobilu. Cena výkon OK, navíc slušná BT sluchátka v ceně. Aktualizace zatím dvě. Před novým rokem bezpečnostní, minulý čtvrtek na android 10. File share je asi dočasná náhrada za Nearby Sharing (AirDrop od Applu) apka nabízí i QR kód instalačního balíčku pro druhé zařízení. Hru MCR Guns si mohli odpusti, ale co už. Odinstalovat jde a apk soubor s velikostí kolem 50MB už moc místa nezabere.

  • Dobrý den,
   ptám se jaké navigační systémy podporuje, jde mi hlavně o Galileo. Děkuji za odpověď. FM radio zůstalo po aktualizaci??
   Zdeněk

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).