Takto bude vypadat ohebný Royole FlexPai 3. Překvapí nejen vysouvací selfie kamerou

royole flexpai 2 9

Včera to byly přesně tři roky, kdy svět spatřil vůbec první smartphone s ohebným displejem. Jmenoval se Royole FlexPai a příliš velkou díru do světa neudělal, přeci jen se jednalo o dost buclaté a těžké zařízení, které navíc svůj ohebný zobrazovač hrdě vystavovalo na vnější straně, což telefon činilo velmi zranitelným.

Čínský výrobce se nicméně nevzdává, loni představil druhou generaci a letos pravděpodobně přispěchá s generací třetí. Alespoň to naznačuje zveřejněný render od @evleaks.

Royole FlexPai 3: vysouvací selfie kamera a garáž pro hlavní foťák

Z renderů je zjevné, že ani letos Royole nezabydlí ohebný displej uvnitř, ale bude jej i nadále v zavřeném stavu vystavovat okolí. Napovídá tomu jeden výrazný detail – na levé polovině zad se nachází vystouplý čtvercový fotomodul se dvěma čočkami, na protější straně je pak prohlubeň, do které fotomodul v zavřeném stavu zapadne. Mezi oběma křídly by tak neměla být žádná vzduchová mezera. S tímto prvkem koketoval i Microsoft u první generace Surface Duo, nakonec jej však zavrhl.

Royole

Ohebný displej lemují poměrně široké rámečky, avšak čočku selfie kamerky v nich nehledejte, Royole použije vysouvací modul. Podle záznamů čínské certifikační agentury TENAA by měl mít Royole FlexPai 3 ohebnou obrazovku s úhlopříčkou 7,2“ a téměř čtvercovým tvarem. Oproti Samsungu Galaxy Fold tak bude širší a nižší, což prozrazují i rozměry 147,1 × 138,8 × 7 mm v otevřeném stavu.

Podle certifikace se také můžeme těšit na akumulátor s kapacitou 3360 mAh, podporu sítí 5G a operační systém Android. Termín premiéry je v tuto chvíli neznámý.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku