Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat ohebný Royole FlexPai 3. Překvapí nejen vysouvací selfie kamerou

Takto bude vypadat ohebný Royole FlexPai 3. Překvapí nejen vysouvací selfie kamerou

Včera to byly přesně tři roky, kdy svět spatřil vůbec první smartphone s ohebným displejem. Jmenoval se Royole FlexPai a příliš velkou díru do světa neudělal, přeci jen se jednalo o dost buclaté a těžké zařízení, které navíc svůj ohebný zobrazovač hrdě vystavovalo na vnější straně, což telefon činilo velmi zranitelným.

royole flexpai 2 9

Čínský výrobce se nicméně nevzdává, loni představil druhou generaci a letos pravděpodobně přispěchá s generací třetí. Alespoň to naznačuje zveřejněný render od @evleaks.

Royole FlexPai 3: vysouvací selfie kamera a garáž pro hlavní foťák

Z renderů je zjevné, že ani letos Royole nezabydlí ohebný displej uvnitř, ale bude jej i nadále v zavřeném stavu vystavovat okolí. Napovídá tomu jeden výrazný detail – na levé polovině zad se nachází vystouplý čtvercový fotomodul se dvěma čočkami, na protější straně je pak prohlubeň, do které fotomodul v zavřeném stavu zapadne. Mezi oběma křídly by tak neměla být žádná vzduchová mezera. S tímto prvkem koketoval i Microsoft u první generace Surface Duo, nakonec jej však zavrhl.

Royole

Ohebný displej lemují poměrně široké rámečky, avšak čočku selfie kamerky v nich nehledejte, Royole použije vysouvací modul. Podle záznamů čínské certifikační agentury TENAA by měl mít Royole FlexPai 3 ohebnou obrazovku s úhlopříčkou 7,2“ a téměř čtvercovým tvarem. Oproti Samsungu Galaxy Fold tak bude širší a nižší, což prozrazují i rozměry 147,1 × 138,8 × 7 mm v otevřeném stavu.

Podle certifikace se také můžeme těšit na akumulátor s kapacitou 3360 mAh, podporu sítí 5G a operační systém Android. Termín premiéry je v tuto chvíli neznámý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. „Podle certifikace se také můžeme těšit na akumulátor s kapacitou 3 360 mAh,…“
    Proč by se měl zákazník těšit na tak podprůměrnou baterii?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).