Domů » Bleskovky » Royole FlexPai 2 vydrží až 1,8 milionu ohnutí. Pozor, aby vám neutrhl kapsu

Royole FlexPai 2 vydrží až 1,8 milionu ohnutí. Pozor, aby vám neutrhl kapsu

Čínskou společnost Royole jsme ještě před dvěma roky vůbec neznali, na konci roku 2018 nás ale překvapila vůbec světově prvním komerčně dostupným smartphonem s ohebným displejem. Firma Royole tak předběhla giganty Samsung nebo Huawei, kteří přišli s ohebnou odpovědí až několik měsíců později. Nutno podotknout, že smartphone Royole FlexPai byl spíše odstrašujícím příkladem a nijak mu nepomohl ani „rebranding“ od Roberta Esobara. I přesto se Royole nevzdává a přichází na trh s druhou generací.

royole flexpai 2 15

Royole FlexPai 2: vydrží 1,8 milionů ohnutí

Royole FlexPai 2 je navržen podobně jako jeho předchůdce – do výbavy dostal ohebnou 7,8“ obrazovku, která se podobně jako u Huawei Mate Xs  ohýbá po vnější straně. Displej tak bude vždy vystaven světu, což bude vyžadovat velmi jemné zacházení. Telefon tvoří dvě symetrická křídla spojená kloubem, který má být v nové generaci tenčí a odolnější – zařízení má v zavřeném stavu tloušťku 12,8 mm, kloub je údajně testován na 1,8 milionu ohnutí. Díky speciální technologii Cicada Wing 3S navíc nemají být v místě ohybu viditelné „vrásky“.

7,8“ displej s rozlišením 1 920 × 1 440 pixelů (poměr stran 4:3) není v místě kloubu rozdělený na poloviny – jedno křídlo obsahuje část zobrazovače s úhlopříčkou 5,5“, druhé pak 5,4“. U menší části dotváří zbytek křídla podlouhlý pruh obsahující 4 fotoaparáty. Jejich konfigurace je následující:

  • Hlavní 64Mpx kamera se světelností f/1.89
  • 16Mpx širokoúhlý fotoaparát s clonou f/2.2 a úhlem záběru 116°
  • 8Mpx teleobjektiv s clonovým číslem f/2.4 a 3× optickým přiblížením
  • Portrétní fotoaparát s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2.0 sloužící především jako selfie kamera

royole flexpai 2 14

339 gramů skládacího telefonu

FlexPai 2 pohání čipset Qualcomm Snapdragon 865, díky integrovanému 5G modemu si telefon rozumí s moderními mobilními sítěmi. Nechybí ani podpora Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, o přítomnosti NFC se výrobce nezmiňuje. Fyzické spojení se světem zajišťuje konektor USB-C, kterým se zároveň dobíjí integrovaný 4 450mAh akumulátor s podporou technologie Quick Charge 4.0. Zařízení nedisponuje zvýšenou odolností, zájemce také může odradit vysoká hmotnost 339 gramů.

royole flexpai 2 9

Royole FlexPai běží na operačním systému Android 10 a nadstavbě WaterOS 2.0, která má disponovat několika originálními funkcemi pro dva displeje, zejména pro pohodlný multitasking.

Cena a dostupnost

Royole FlexPai bude dostupný od 25. září na čínském eshopu JD.com ve stříbrné, černé a zlaté barvě.

  • Verze s 8 GB RAM a 256GB pamětí přijde na 9 988 CNY (asi 34 tisíc korun bez DPH).
  • Varianta s 12 GB RAM a 512GB úložištěm stojí 11 588 CNY (asi 39 500 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Mel jsem moznost v Cine vyzkouset Royole Flexpai jednicku ( cca v lednu ) a nevyladeny software, switchnuti na druhy display celkem dost trva. Bral bych to zatim spise jako prototyp a osobne bych do neceho takoveho zatim neinvestoval. Samsung a Huawei to maji lepe vychytane i kdyz za jeste vetsi palku..

  2. Není potřeba obávat se hmotnosti – kapsy konvenčních kalhot v klidu unesou i 1kg.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).