Royole FlexPai 2 vydrží až 1,8 milionu ohnutí. Pozor, aby vám neutrhl kapsu

royole flexpai 2 9

Čínskou společnost Royole jsme ještě před dvěma roky vůbec neznali, na konci roku 2018 nás ale překvapila vůbec světově prvním komerčně dostupným smartphonem s ohebným displejem. Firma Royole tak předběhla giganty Samsung nebo Huawei, kteří přišli s ohebnou odpovědí až několik měsíců později. Nutno podotknout, že smartphone Royole FlexPai byl spíše odstrašujícím příkladem a nijak mu nepomohl ani „rebranding“ od Roberta Esobara. I přesto se Royole nevzdává a přichází na trh s druhou generací.

royole flexpai 2 15

Royole FlexPai 2: vydrží 1,8 milionů ohnutí

Royole FlexPai 2 je navržen podobně jako jeho předchůdce – do výbavy dostal ohebnou 7,8“ obrazovku, která se podobně jako u Huawei Mate Xs  ohýbá po vnější straně. Displej tak bude vždy vystaven světu, což bude vyžadovat velmi jemné zacházení. Telefon tvoří dvě symetrická křídla spojená kloubem, který má být v nové generaci tenčí a odolnější – zařízení má v zavřeném stavu tloušťku 12,8 mm, kloub je údajně testován na 1,8 milionu ohnutí. Díky speciální technologii Cicada Wing 3S navíc nemají být v místě ohybu viditelné „vrásky“.

7,8“ displej s rozlišením 1 920 × 1 440 pixelů (poměr stran 4:3) není v místě kloubu rozdělený na poloviny – jedno křídlo obsahuje část zobrazovače s úhlopříčkou 5,5“, druhé pak 5,4“. U menší části dotváří zbytek křídla podlouhlý pruh obsahující 4 fotoaparáty. Jejich konfigurace je následující:

  • Hlavní 64Mpx kamera se světelností f/1.89
  • 16Mpx širokoúhlý fotoaparát s clonou f/2.2 a úhlem záběru 116°
  • 8Mpx teleobjektiv s clonovým číslem f/2.4 a 3× optickým přiblížením
  • Portrétní fotoaparát s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2.0 sloužící především jako selfie kamera

royole flexpai 2 14

339 gramů skládacího telefonu

FlexPai 2 pohání čipset Qualcomm Snapdragon 865, díky integrovanému 5G modemu si telefon rozumí s moderními mobilními sítěmi. Nechybí ani podpora Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, o přítomnosti NFC se výrobce nezmiňuje. Fyzické spojení se světem zajišťuje konektor USB-C, kterým se zároveň dobíjí integrovaný 4 450mAh akumulátor s podporou technologie Quick Charge 4.0. Zařízení nedisponuje zvýšenou odolností, zájemce také může odradit vysoká hmotnost 339 gramů.

Royole FlexPai běží na operačním systému Android 10 a nadstavbě WaterOS 2.0, která má disponovat několika originálními funkcemi pro dva displeje, zejména pro pohodlný multitasking.

Cena a dostupnost

Royole FlexPai bude dostupný od 25. září na čínském eshopu JD.com ve stříbrné, černé a zlaté barvě.

  • Verze s 8 GB RAM a 256GB pamětí přijde na 9 988 CNY (asi 34 tisíc korun bez DPH).
  • Varianta s 12 GB RAM a 512GB úložištěm stojí 11 588 CNY (asi 39 500 korun bez DPH).
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku