Domů » Bleskovky » Taková sluchátka jste ještě neviděli. Huawei FreeBuds Lipstick potěší zejména dámy

Taková sluchátka jste ještě neviděli. Huawei FreeBuds Lipstick potěší zejména dámy

Čínský gigant Huawei dnes nepředstavil pouze nový chytrý telefon Nova 9, ale také sluchátka FreeBuds Lipstick. Jak už název napovídá, Huawei cílí především na zástupkyně něžného pohlaví. Huawei FreeBuds Lipstick totiž svou podobou připomínají rtěnku.

Huawei Freebuds Lipstick 02
Huawei FreeBuds Lipstick jsou ideální sluchátka pro dámy. Design krabičky připomíná rtěnku.

Pouzdro pro sluchátka je vyrobeno z nerezové oceli a nechybí mu ani výrazná lesklá povrchová úprava. Část nabíjecího pouzdra lze sejmout stejně jako v případě rtěnky, přičemž uvnitř jsou zasunuta sluchátka ve výrazné červené barvě, což ještě více umocňuje pocit, že se jedná o typický dámský kosmetický doplněk.

Z hlediska technických parametrů se už inženýři z Huawei nepouštěli do žádných experimentů. Ve své podstatě se totiž jedná o totožná sluchátka jako již dříve představená Huawei FreeBuds 4. Ta nás překvapila především kvalitním zvukovým podáním, aktivním potlačením hluku, odolností IPX4 či povedeným dotykovým ovládáním.

Dočkáme se tak 14,3milimetrových měničů s frekvenčním rozsahem až 40 kHz, Bluetooth 5.2 s podporou kodeků AAC a SBC, nabíjení skrze USB-C či až 22 hodin výdrže na baterii.

Huawei FreeBuds Lipstick budou dostupné také v Česku

Sluchátka jsou také kompatibilní s operačními systémy Android a iOS a podporují i duální připojení pro přepínání mezi zařízeními. Dámy a slečny v České republice se mohou zaradovat – Huawei FreeBuds Lipstick budou dostupná také na našem trhu. Cena byla stanovena na 249 euro (cca 6 400 Kč), což je poměrně znatelný příplatek oproti sluchátkům FreeBuds 4, které šly do prodeje za 3 499 Kč (aktuální cena se pohybuje okolo 2 999 Kč).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).