Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Samsung Galaxy Fold 2. Ve hře je několik variant

Takhle má vypadat Samsung Galaxy Fold 2. Ve hře je několik variant

První generace smartphonu Samsung Galaxy Fold s ohebným displejem se ještě ani nedostala do prodeje, a my už pro vás máme informace o možné podobě druhé generace. Tu poodhalil nizozemský server LetsGoDigital.nl, který se specializuje na vizualizace zařízení z nejrůznějších patentových přihlášek.

Samsung Galaxy Fold 2

Nástupce současného Samsungu Galaxy Fold by se neměl až tak odlišovat od aktuální generace – ve hře jsou tři různé designové varianty (zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3). Základem je vždy prostorný displej v rozevřeném (tabletovém) stavu, liší se však velikostí a tvarem vnějšího displeje.

Samsung Galaxy Fold 2 patent
Toto jsou tři možné podoby některé z dalších generací Samsungu Galaxy Fold. Která z nich se vám líbí nejvíce?

Zatímco v prvním návrhu je výřez pro selfie fotoaparáty umístěný uprostřed a disponuje poměrně prostorným vnějším displejem s možností používání v landscape režimu, druhý a třetí design vyobrazuje smartphone s nepatrně větším vnějším displejem a odlišným umístěním selfie kamerek, než je tomu u první generace Foldu. Výřez je také o poznání menší.

Designeři ze serveru LetsGoDigital na základě těchto obrázků vytvořili vizualizaci modelu s největším vnějším displejem, jehož podobu si můžete prohlédnout v galerii výše. Není ale žádným tajemstvím, že Samsung pracuje i na smartphonu s ohebným displejem véčkové konstrukce (podobně jako bude mít chystaná Motorola RAZR) a chystat by měl i zařízení s konstrukcí podobnou konkurenčnímu Huawei Mate X.

Samsung Galaxy Fold 2 6
Samsung Galaxy Fold 2

Vypadá to, že Samsung to s ohebnými displeji myslí skutečně vážně a pokud se všechny výše uvedené informace potvrdí (zatím je samozřejmě nutné je brát s rezervou), čekají nás v příštím roce další velmi zajímavá zařízení s tímto typem konstrukce.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

8 komentářů

  1. Tak schválně jestli budou vůbec schopni vydat funkční Fold 1.

  2. V Samsungu asi lidí nemají smysl pro detail, takový hnus to není možné ale je viz fold 😂

  3. Proč ten displej při složeném stavu neprotáhnou, aby to bylo trochu symetrické? Vypadá to jak z pravěku. To samé jak u Fold 1.

  4. A opět je to zde. Žádný projekt Samsung, ale hříčka od LETSGODIGITAL, se kterou nemá Samsung absolutně nic společného, prostě si jen tak někdo hrál v 3D programu během mítingu v zasedačce … a stejně se o tom rozproudí diskuse :-((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).