Domů » Bleskovky » Motorola RAZR: nástupce legendy s ohebným displejem o sobě dává vědět

Motorola RAZR: nástupce legendy s ohebným displejem o sobě dává vědět

Už delší dobu se spekuluje, že Lenovo pod značkou Motorola odhalí nástupce legendární řady véčkových telefonů RAZR s ohebným displejem, zatím však od výrobce nepřichází žádné nové informace. Hradbu mlčení nyní prolomila redakce LetsGoDigital.nl, která získala nové informace o aktuálním stavu tohoto zařízení.

Motorola Razr
Takto by údajně měla vypadat Motorola RAZR s ohebným displejem (zdroj konceptu)

Motorola RAZR: véčko budoucnosti

Novodobá Motorola RAZR má skutečně vypadat podobně jako její přímý předchůdce z doby před smartphony – telefon bude mít véčkovou konstrukci, vnitřek však bude namísto plochého displeje a mechanické klávesnice vyplňovat ohebný displej. Kromě něj bude má mít telefon ještě vnější obrazovku, která bude zobrazovat příchozí a zmeškaná oznámení, např. na příchozí hovory.

Telefon má svojí výbavou spadat do střední třídy. Nebude vybaven tím nejlepším čipsetem současnosti, což se má pozitivně projevit na ceně; hovoří se o 1500 eurech (asi 38 700 korun). Motorola RAZR tak bude levnější než konkurence od Huawei nebo Samsungu, a vzhledem k jinému typu konstrukce bude mířit i na jinou skupinu zákazníků, která ocení zejména kompaktní rozměry a design.

Motorola RAZR má být uvedena nejprve v Americe, do Evropy se má dostat krátce poté, údajně na konci letošního/na začátku příštího roku. Cílovka tohoto smartphonu je o něco odlišná, než v případě ohebného Samsungu Galaxy Fold či Huawei Mate X; RAZR by měl být čistě designový smartphone a my jen doufáme, že jej při uvedení na trh nebudou provázet žádné porodní bolesti, jako tomu je u konkurence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. ty jo tak tohle jestli se potvrdí, tak to bude dělo! Moc pěknej telefon ten rarz!

  2. No, na obrázku to vypadá pěkně, ale uvidí se, jak to bude v realitě. Hlavně to místo ohybu displeje, bud by musel kousek dovnitř konstrukce, nebo se úplně „zlomit“ a to je asi nereálné….

  3. Na tuhle designovku se HODNĚ těším. Ještě mě zaujal koncept „rozvíjejícího se“ telefonu od Samsungu, ale zbytek (klasické „knížečky“) hodnotím jako ergonomický paskvil…

  4. Musim uznat ze predstava Vecka pri dnesnych plackach sa mi paci.

    Ja by som to bral ak to bude po otvoreni ako tie placky, a vybava niekde tam, ze aj fotak a vydrz ok. Myslim ze to je zmysel toho, odlisit sa.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).