Domů » Bleskovky » Motorola RAZR: nástupce legendy s ohebným displejem o sobě dává vědět

Motorola RAZR: nástupce legendy s ohebným displejem o sobě dává vědět

Už delší dobu se spekuluje, že Lenovo pod značkou Motorola odhalí nástupce legendární řady véčkových telefonů RAZR s ohebným displejem, zatím však od výrobce nepřichází žádné nové informace. Hradbu mlčení nyní prolomila redakce LetsGoDigital.nl, která získala nové informace o aktuálním stavu tohoto zařízení.

Motorola Razr
Takto by údajně měla vypadat Motorola RAZR s ohebným displejem (zdroj konceptu)

Motorola RAZR: véčko budoucnosti

Novodobá Motorola RAZR má skutečně vypadat podobně jako její přímý předchůdce z doby před smartphony – telefon bude mít véčkovou konstrukci, vnitřek však bude namísto plochého displeje a mechanické klávesnice vyplňovat ohebný displej. Kromě něj bude má mít telefon ještě vnější obrazovku, která bude zobrazovat příchozí a zmeškaná oznámení, např. na příchozí hovory.

Telefon má svojí výbavou spadat do střední třídy. Nebude vybaven tím nejlepším čipsetem současnosti, což se má pozitivně projevit na ceně; hovoří se o 1500 eurech (asi 38 700 korun). Motorola RAZR tak bude levnější než konkurence od Huawei nebo Samsungu, a vzhledem k jinému typu konstrukce bude mířit i na jinou skupinu zákazníků, která ocení zejména kompaktní rozměry a design.

Motorola RAZR má být uvedena nejprve v Americe, do Evropy se má dostat krátce poté, údajně na konci letošního/na začátku příštího roku. Cílovka tohoto smartphonu je o něco odlišná, než v případě ohebného Samsungu Galaxy Fold či Huawei Mate X; RAZR by měl být čistě designový smartphone a my jen doufáme, že jej při uvedení na trh nebudou provázet žádné porodní bolesti, jako tomu je u konkurence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments