Domů » Bleskovky » Samsung chystá Galaxy Fold 2. Nabídne nový způsob ohýbání?

Samsung chystá Galaxy Fold 2. Nabídne nový způsob ohýbání?

Vzpomínáte na spekulace, podle nichž společnost Samsung pracuje na skládacím telefonu s horizontálním ohybem? Podle aktuálních informací již jihokorejský výrobce usilovně pracuje na pokračovateli svého vůbec prvního ohebného telefonu Galaxy Fold, který se potýkal s neočekávanými problémy, a na jehož zpožděné uvedení na trh stále čekáme.

Fold 2 horizontal bend flex
Samsung chystá Galaxy Fold 2. Nabídne nový způsob ohýbání?

Poptávka po ohebných telefonech poroste

Zpráva pochází od tchaiwanských dodavatelů, kteří se odvolávají na nejmenované zdroje. Pokud bychom si měl tipnout, patrně se jedná o výrobce ohýbacích pantů. Ti totiž nedávno rozšiřovali výrobní kapacitu, aby mohli adekvátně reagovat na očekávaný nárůst poptávky po ohebných telefonech nejen od Samsungu, ale také Huawei, Xiaomi či Oppo.

TCL ohebný smartphone
Ilustrační obrázek

Asi nikoho tak příliš nepřekvapí, že někdy v příštím roce dorazí na trh Fold 2. Kromě velikosti displeje se však únik o žádných podrobnějších specifikacích nezmiňuje. Očekáváme však velmi podobnou hardwarovou výbavu jako v případě chystané vlajkové lodi Galaxy S11.


Samsung Galaxy Fold 2: sázka na skladnost?

Samsung Galaxy Fold 2 podle všeho nabídne 6,7palcový displej, který by se měl tentokrát ohýbat horizontálně. Na vnější straně telefonu tak zbyde místo pouze pro malou obrazovku o velikosti jednoho palce, na nějž se vejde pouze několik základních informací jako čas, datum či ikonka notifikace.

Telefon s horizontálním ohybem působí jako velmi zajímavý koncept s nižšími výrobními náklady. Jihokorejský výrobce se tímto krokem rozhodl upřednostnit přenosnost před větším displejem. A jak to vidí naši čtenáři? Preferujete spíše praktickou skladnost, nebo velkou obrazovku?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Čiré zoufalství. Výrobci HW nemají co nabídnout, protože saturace trhu dosáhla rovných 100% a vymýšlejí nesmysly.

Radek
Anonym
Radek

Na nesmysly tu je zejmena Apple.

uni
Uživatel
uni

To je divné. Neustále čteme, jak Apple nic nemění a nepřidává a najednou je plný nesmyslů. Zajímavé:)

David
Anonym
David

Prej Apple :D Chlapče, 80% zbytečných ptákovin pochází právě z Android stáje.

welsonmarl
Anonym
welsonmarl

Download lulubox apk for play free games on Android with their premium features for free. You can use the Lulubox app for play games after installing it on your Android device. Download the Lulubox app quickly and experience the best free gaming experience ever.
[odkaz]