Domů » Bleskovky » Super Mario Run v tržbách překonal Pokémon GO. Stačil pouhý den

Super Mario Run v tržbách překonal Pokémon GO. Stačil pouhý den

Všem dobře známý a oblíbený italský instalatér Mario se v těchto dnech dostává na operační systém iOS a už začíná trhat rekordy. Jak informoval web SensorTower, tržby za první den byly tak rekordní, že dokonce překonaly i hru Pokémon GO, která se rovněž na svém začátku těšila davovému šílenství.

Meet Super Mario Run

Jen za první den si hru Super Mario Run stáhlo na 5 milionů uživatelů a Mario si tak připsal na konto 5 milionů dolarů (necelých 130 milionů Kč). Překonal tak Pokémon GO o celých 19 %. První level hry je zcela zdarma, pro otevření dalších musíte hru zakoupit za 9,99 dolarů (asi 259 Kč). Nevýhodou je snad možná to, že hra ke svému běhu vyžaduje neustálé internetové připojení. Na datových balíčcích si tak pravděpodobně moc nezahrajete, pakliže nevlastníte některý z neomezených datových tarifů.

Super Mario Run je již nyní nejstahovanější aplikací ve více jak 80 zemích světa, to by mělo také podpořit uvedení hry pro platformu Android, které je plánováno na rok 2017.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

9 komentářů

 1. Tyvole, si delaji prdel? :D stupidni hopsacka vyzadujici nonstop konekci? :D Gratuluju lidstvo… spis stahnu SNES emulator a ROM original maria :D se nevideli

 2. Já pořád nechápu, co lidi na tom stém Mariovi pořád tak baví. Tohle možná chvíli bavilo, když jsem byl malý, tzn. tak před 25 lety. Asi nejsem cílovka.

  • Tzn. že dnes nejsou „malý“ lidé které to může bavit?

   • Aj ty brutus? :)

   • Uni: Nejen malí lidé. Kluci z FightClubu z games.cz to vychvalují taky. Myslel jsem, že se to hraje jen v bláznivé Asii na Nintendu, ale je to megaúspěšné i na mobilech. Přitom za 30 let téměř nulová inovace. Fakt se tomu divím….ale když jsou lidi schopní hrát věci jako Pokemon Go, tak se možná divím zbytečně :)

    Aby to nevyznělo špatně, nemám nic proti plošinovkám. Sám jsem v minulosti hodně z nich hrál, třeba Flimbo’s Quest, Contru, Abuse, Oddworld, Maria (fuj), Sonica…z novějších Unravel, Ori a právě tito 2 noví jsou proti novému Mariovi o světelný rok dál jak v originalitě, vizuálu, hratelnosti…

   • Na Ori furt čekám, až padne na 5E:) Doporučím ještě Trine, ani ta trojka v zásadě není špatná.
    Popularita tohohle Maria mě taky zaskočila, prostě variace na Flappy birda. Pro Nintento jasný signál, že by se mělo probrat a začít hrnout své značky na mobily (min. „nepirátský“ iOS), hlad je.

   • Ori je hodně fajn, ikdyž v pokročilejší fázi hry jsou tam takové divné hrátky s obrácenou gravitací a člověk je spíš zmatený než uspokojený z hraní a trochu mě to brzdí v tom hrát dál, ale zkusím to překousnout. Prvních cca 10h je fakt fajn. Stojí to i víc než za 5€ (hráno na xboxu). Unravel doporučuju taky. Trine zkusím.

   • U Trine (1 a asi 2 nebo nějak tak, je to už déle) když to dostaneš do ruky, tak pak měníš postavy „za běhu“ a je to vcelku uspokojující podívaná:)
    Navíc když jsem hrál remaster jedničky nedávno na svém aktuálním 21:9 monitoru, tak je to formát pro horizontální plošinovky úplně geniální:)

   • 21:9 si taky koupím, ne teda kvůli prošinovkám:) Plošinovky jsou pro mě stejně spíš casual hraní na xboxu, kde se hrajou parádně a tam je to samozřejmě na telce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).