Domů » Bleskovky » Střípky o Huawei P20 Plus odhalují velkou baterii a pohotovostní displej

Střípky o Huawei P20 Plus odhalují velkou baterii a pohotovostní displej

Nová vlajková loď čínské společnosti Huawei s názvem P20 se ukáže na tiskové konferenci v Paříži 27. března. Na ní se neočekává představení pouze jednoho smartphonu, ale rovnou tří – klasické verze, Lite a Plus varianty. Tuto informaci a několik specifikací se podařilo zjistit twitterovému uživateli @funkyhuawei, který informace získal ze speciálního programu určeného pro úpravy softwaru telefonů Huawei.

V něm našel zmínku o smartphonu P20 Plus a dvě informace k tomu – velikost baterie 4 000 mAh a pohotovostní displej. Tyto dvě specifikace naznačují, že hardwarově se bude P20 Plus podobat Mate 10 Pro, který má jak stejnou funkci, tak stejnou kapacitu baterie. To vzbuzuje jisté podezření, zda se nejedná o pozůstatky informací právě o Mate 10 Pro.

Na druhou stranu má model P10 Plus velikost baterie 3 750 mAh, takže mírné navýšení nezní až tak zcestně. Pohotovostní funkce displeje by také mohla naznačovat přítomnost OLED panelu, který sice není podmínkou pro tuto technologii, nicméně s ní funguje lépe. Navíc také spekulace o výřezu ve stylu iPhonu X mluví ve prospěch OLED panelu. Jak to ale bude, se dozvíme koncem příštího měsíce.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Nechápu tu podobu s iPhonem X. Dokonce i ten vystupující fotoaparát….škoda.

  • Přesně, dokonce okopirovali i černou barvu.

  • A taky hranatý displej!

  • Zas tak vtipné to s tou barvou nebylo….Záměrně jsem nepsal že něco někdo okopiroval,podoba tam ale je. A jestli to zabíjí nějakým nesmyslným vykousnutim…

 2. Přemek Starý

  pišete že huawei mate 10 pro má fukci pohotovostního displeje. Mohu se zeptat kde se da tato funkce v telefonu zapnout?

  • Displej může i v pohaslém stavu ukazovat základní informace (čas, datum, zmeškané události). Tato funkce ale není přednastavena a v nabídce je ukryta hodně rafinovaně (Nastavení – Zabezpečení a soukromí – Zámek obrazovky a hesla – Vždy zobrazovat informace).

  • A nebo nastavit plánované rozsvícení od – do hodin…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).