Domů » Bleskovky » Apple ve čtvrtek představí pouze nové MacBooky, zbytek si nechá na příští rok

Apple ve čtvrtek představí pouze nové MacBooky, zbytek si nechá na příští rok

Jeden z nejznámějších analytiků, Ming-Chi Kuo, se vyjádřil k blížící se keynote, kterou společnost Apple chystá na 27. října. Podle předpovědi analytika by se měly na této velkolepé akci objevit pouze nové MacBooky, a co je teprve zajímavé, Apple má údajně představit i nový 13palcový MacBook.

Zpráva popisuje, že Apple ještě není připraven na odhalení nových iMaců včetně nového 27palcového Cinema Displeje. Ty má údajně společnost představit až v první polovině roku 2017. Na keynote se však může Apple o těchto chystaných novinkách alespoň zmínit.

apple-invite
Apple už rozeslal pozvánky

Negativní zprávy přicházejí i na adresu Mac Pro. O tomto drahém stroji nejsou k dispozici žádné informace a nezmiňuje se o něm ani Kuo. Je ale dosti pravděpodobné, že se pouze Applu daří držet informace pod pokličkou.

Tip ke čtení: Hello Again: Apple rozeslal pozvánky na představení nového MacBooku Pro

Jak již bylo zmíněno, středem pozornosti budou hlavně nové MacBooky. Vylepšení se má dočkat 13 a 15palcový MacBook Pro, přičemž Kuo tvrdí, že může mezi těmito modely dojít k velkým výbavovým odlišnostem. V neposlední řadě by měl Apple nahradit stávající 12palcový MacBook (2016) novým 13palcovým MacBookem. Z jakého důvodu se chystá Apple opět hýbat s velikostmi obrazovek, nevíme.

Je nutné zmínit, že novinky nemusí být zrovna každému po chuti. Očekává se, že by měl letos Apple přistoupit k razantním změnám, a to jak po stránce designové, tak i co se výbavy týče. Na nových strojích by totiž měly být pouze porty USB-C a Thunderbolt 3. Tradiční USB-A a magnetický MagSafe půjdou stranou.

Potěšit by měl ale speciální OLED panel, o kterém se v minulosti již několikrát hovořilo. Multimediální displej má nahradit svrchní řadu tlačítek pro ovládání hlasitosti, jasu, podsvícení klávesnice atd. Výhodou má být snadná uživatelská konfigurace panelu a snadnější ovládání aplikací – obsah by se měl automaticky měnit podle toho, co na stroji zrovna provádíte a jakou máte spuštěnou aplikaci.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

6 komentářů

  1. Dufam že pochová radu AIR, lebo taký displej v tej cenovej kategórií nemá čo hladať.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).