Cena:

Steve Wozniak: „S další velkou inovací nepřijde Apple, ale Tesla“

Steve Wozniak, spoluzakladatel společnosti Apple, se v poslední době pouští do predikcí budoucnosti. Nyní se nechal slyšet, že s dalším velkým průlomem v oblasti technologií nejspíše nepřijde jeho dítko, tedy společnost Apple, ale americká automobilka Tesla.

Podle Wozniaka málokdy přijde výrazná inovace od velké společnosti, většinou trhem otřásají mladí nadšenci, kteří se nebojí vymýšlet nové věci. To je i případ Googlu, Facebooku, Microsoftu, ale i Applu a Tesly. Elon Musk, spoluzakladatel poslední jmenované společnosti, prý uspěl hlavně díky tomu, že elektrická auta vyráběl pro sebe – věděl co chce, jak má produkt vypadat, a tak si ho i sám vyrobil. Podle Wozniaka vycházejí z této kombinace ty nejlepší výrobky.

Pochyby o společnosti Apple nedávno vyjádřil i Walter Isaacson, autor životopisu Steva Jobse. Podle něj již výrobce iPhonů a Maců není nejinovativnější společností a zaostává zejména v segmentu virtuálních asistentů.

Apple má v současnosti nejvíce hotovosti na účtě na světě, přes 286 miliard dolarů, rozhodně tedy neřekl poslední slovo. Také má před sebou ještě spoustu let, po které se udrží na trhu, a tak je možné, že překvapí i samotné kritiky jeho současné politiky. V dnešním rychle se měnícím světě je však velmi náročné odhadnout, kdo a kdy přijde s něčím velkým, s velkou pravděpodobností to může být i firma či nadšenec, o kterém jsme dosud neslyšeli.

Autor článku
David Preiss