Domů » Bleskovky » Stahujte: Apple uvolnil finální verzi iOS 11.3

Stahujte: Apple uvolnil finální verzi iOS 11.3

Společnost Apple je známá pro svůj dobrý přístup k softwarovým aktualizacím, čímž si získala mnoho věrných fanoušků. Začátkem ledna se sestavení 11.3 dostalo k vývojářům a v návaznosti na to Apple slíbil, že k uživatelům se nová verze dostane na jaře. Jaké novinky se probojovaly do finální verze?

Vzhledem k tomu, že se nejedná o „velkou“ verzi, jsou změny spíše kosmetického rázu. Nejvýraznější změnou je důraz na baterii, především na její stav, který lze nově zjistit v nastavení. V případě, že by se staršího iPhonu týkal známý problém s baterií, dává Apple na vybranou – buď si můžete snížit výkon ve prospěch výdrže, nebo nechat vše při starém. Mezi další drobné změny patří například nová verze ARKitu, 4 nové animoji, vylepšení lokalizace během tísňových hovorů, hudební videa v Apple Music nebo rozšíření podpory pro HomeKit.


Apple se rovněž zaměřil na buissnesové zákazníky, kterým usnadňuje komunikaci v rámci Zpráv. Důraz klade také na aplikaci Zdraví, která se dočkala novinky v podobě zdravotních záznamů, které můžete sdílet se svým lékařem. Data jsou samozřejmě šifrovaná a chráněná heslem. K uživatelům se nová verze iOS dostává právě nyní a mezi podporovaná zařízení patří iPhone 5s a vyšší, iPad Air, Air 2, Pro a 9,7, mini 2 a vyšší a iPod Touch 6. generace.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

“Stahujte” je docela silne doporuceni? Uz to nekdo aspon zkusil?

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Stáhl jsem, otestoval a zatím vše šlape jak hodinky :-) takže bych se toho nebál, navíc předtím bylo několik public (i dev) beta verzí, takže věřím, že Apple vše dostatečně odladil.

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

Diky…jen pokud jste tu verzi vyzkouseli, nebo mate nejake reakce ze sveta, tak by to stalo za zminku v clanku…lide jako ja by pak byli klidnejsi…=)

a jako hodinky to uplne nebylo, poprve mi to napsalo, ze nastala chyba pri verifikaci aktualizace, tak jsem byl trochu nervozni…ale napodruhe OK…

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

To se stát může, ale to už jsou pak individuální chybky. Na našich redakčních iPhonech update proběhl bez problémů, jen v noci při aktualizaci aplikace z AppStoru se mi objevil vtipný bug [odkaz] :-)

fil
Anonym
fil

Zda se to dobre ????

JP23
Uživatel
JP23

Za mě cajk :-)