Domů » Články » Stahujte: Apple právě uvolnil finální verzi iOS 9.3. Jaké jsou novinky?

Stahujte: Apple právě uvolnil finální verzi iOS 9.3. Jaké jsou novinky?

Po celkem sedmi beta verzích dnes Apple uvolnil finální verzi systému iOS 9.3 pro jablečná zařízení. Tato aktualizace přináší další řadu vylepšení, přičemž valná většina změn se soustředila na optimalizaci a opravu nahlášených chyb. Mezi nejviditelnější novinky patří přepracovaná nabídka Control Center, která je dostupné po vytažení od spodního okraje obrazovky.

iOS 9.3

Noční režim, který šetří vaše oči

V dolní řadě ikon se nově nachází přepínač Nočního režimu (Night Shift), což je obdoba oblíbené aplikace f.lux, kterou hojně využívali uživatelé s jailbreakem. Noční režim umí upravit teplotu barev displeje, což se hodí například při čtení obsahu v nočních hodinách nebo v šeru – dochází tím totiž k výrazně nižšímu namáhání očí.

NightShift

Autoři však pracovali na verzi pro iOS 9.x, která měla být dostupná skrze App Store, Apple však tuto aplikaci neschválil, prý kvůli porušení podmínek pro umístění aplikace do App Store (využívání privátních API), nicméně je celkem zřejmé, že pravým důvodem byl právě Night Shift režim, který dělá to samé.

iOS_9_3

Aplikace Poznámky nově nabízí možnost ochrany skrze heslo, PIN nebo otisk prstu. Přibyla také celá řada nových 3D Touch gest u systémových aplikací (Nastavení, Počasí, Kompas, Zdraví, Akcie, App Store…). Další novinkou je, že v případě spárovaných Apple Watch je v aplikaci Watch dostupná informace o aktuálně nastaveném ciferníku.

iOS 9.3 rovněž zpřístupňuje funkci Volání přes Wi-Fi (VoWiFi), kterou u nás jako jediný operátor nabízí T-Mobile (zatím pouze pro firemní zákazníci). Více se o této službě dočtete zde.

Na novějších iPhonech nebyl s iOS 9.2.1 a rychlostí žádný problém, na iPhone 5s však některé reakce byly pomalejší. Zdá se ale, že i tento problém update na iOS 9.3 vyřešil.

https://twitter.com/stenkarazin2/status/712001247843393536

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
49 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments