Domů » Bleskovky » Spotify nyní umožňuje navrhnout úpravu metadat, zatím pouze ve Windows

Spotify nyní umožňuje navrhnout úpravu metadat, zatím pouze ve Windows

Spotify pokračuje v přidávání nových funkcí a po poněkud zvláštním Amplify přišlo se službou nazvanou Line–In. Jedná se o nástroj pro úpravu metadat písní, alb a umělců, resp. pro navrhování těchto úprav. Funkce je zatím dostupná pouze v desktopové Windows aplikaci, ale vzhledem k tomu, že úprava samotná je prováděna na webu, dá se očekávat, že brzy zamíří i do aplikací na ostatní platformy.

Proces úpravy funguje jednoduše, u jakékoliv skladby, alba, nebo interpreta rozbalíte nabídku ukrytou pod trojicí teček a kliknete na možnost „Navrhnout úpravu“. Ta otevře webovou stránku služby Line–In, kde už následně můžete provádět jednotlivé úpravy. Měnit se dá žánr, rok vydání či interpret, ale lze také přidávat alternativní názvy, externí URL adresy související s albem či písní, nebo určit „náladu“ písně.

Spotify nezveřejnilo přesný postup, podle nějž určuje, jestli vámi navrženou úpravu použije. Vše ale prý bere jako návrhy, které zhodnotí na základě několika kritérií. Mezi nimi je například i to, jestli stejnou či podobnou úpravu navrhli i jiní uživatelé. Pravděpodobnost zařazení vaší úpravy závisí také na tom, jak Spotify vyhodnotí odpovědi poskytnuté v dobrovolných testech, resp. průzkumech týkajících se jednotlivých žánrů, které najdete ve službě Line–In připravené k vyplnění. Pokud ukážete nepřesvědčivou znalost reálií například o rockové hudbě, Spotify pak bude brát vaše návrhy úprav u písní tohoto žánru jako méně důvěryhodné.

Spotify připravuje vlastní hardware: dočkáme se chytrého reproduktoru nebo přehrávače?

Spotify je první velká streamovací služba, která přichází s podobnou možností. Důraz na přesná a podrobná metadata je však zřejmě pro společnost skutečně důležitý, neboť již v roce 2014 Spotify utratilo něco přes dvě miliardy korun za službu The Echo Nest, která se zaobírala právě poskytováním metadat k hudbě.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).