Domů » Bleskovky » Spotify připravuje vlastní hardware: dočkáme se chytrého reproduktoru nebo přehrávače?

Spotify připravuje vlastní hardware: dočkáme se chytrého reproduktoru nebo přehrávače?

Již v minulosti s objevily spekulace, že by mohlo Spotify v budoucnu přijít s vlastním hardwarem. To se nyní potvrzuje, neboť společnost začala nabírat lidi do nového týmu, konkrétně hledá nové zaměstnance na několik manažerských pozic.

V novém inzerátu se přímo píše, že „Spotify míří k tvorbě prvních fyzických produktů“ a několik měsíců stará nabídka zase deklarovala, že chtějí vytvořit „kategorii definující produkt, jako byl například Amazon Echo nebo Pebble Watch“. Text inzerátu také navrhuje hlasové ovládání, což je trend, který podle všeho dnes nesmí chybět v téměř žádném chytrém výrobku.

O jakém zařízení (či zařízeních) vedení Spotify přemýšlí není úplně jasné. Jako nejpravděpodobnější varianta by se asi jevil vlastní chytrý reproduktor s hlasovým asistentem a předchozí spekulace tomu i nasvědčovaly.

Chytrý reproduktor už má však nyní každý velký hráč a tak by se rozhodně nedalo říct, že se jedná o „kategorii definující produkt“. Této definici by odpovídal spíše specializovaný přehrávač, sluchátka s integrovaným přehrávačem, či nějaká jiná „nositelnost“. Na nový produkt si každopádně zřejmě ještě nějakou dobu budeme muset počkat, Spotify se navíc odmítlo k celé záležitosti vyjádřit.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments