Domů » Bleskovky » Spotify spouští Amplify: rozcestník pro hudbu zaměřenou na imigraci nebo duševní zdraví

Spotify spouští Amplify: rozcestník pro hudbu zaměřenou na imigraci nebo duševní zdraví

Streamovací služba Spotify vymýšlí, jak dále zlepšit své služby zákazníkům a přišla se skutečně netradičním nápadem. Spustila stránku Amplify, která je jakýmsi rozcestníkem, který plánuje věnovat různým sociálním problémům. Ptáte se, jak to souvisí s hudbou? Inu, demonstrovat si to můžeme na nedávném Mezinárodním dni žen.

V podstatě se jedná o kolekci playlistů obsahujících hudbu či podcasty zaměřené nějakým způsobem na určité téma, v tomto případě na ženy a jejich práva. Na Amplify tak najdete například playlisty významných zpěvaček, ale také autorské předčítání poezie ženských autorek.

Spotify připravuje vlastní hardware: dočkáme se chytrého reproduktoru nebo přehrávače?

Spotify chce na platformě Amplify nabídnout v budoucnu tématické bloky zaměřené například na práva LGBT menšin, imigraci, rovnost pohlaví, nebo duševní zdraví. Plánuje se také exkluzivní obsah v podobě video rozhovorů s relevantními osobnostmi.

Jak bude nová iniciativa z dílny Spotify úspěšná, ukáže samozřejmě až čas. Těžko si ale představit, proč by někdo měl chtít poslouchat hudbu kvůli sociálnímu pozadí či zaměření autorů, popřípadě jejich písní. Většina lidí hudbu vyhledává asi podle preferovaných žánrů a stylů, ne společenských problémů či jevů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).