Domů » Bleskovky » Spotify inovuje automatické playlisty. Budou více odpovídat vašemu vkusu?

Spotify inovuje automatické playlisty. Budou více odpovídat vašemu vkusu?

Streamovací hudební služba Spotify má poměrně širokou hudební databázi, včetně sofistikovaného algoritmu na vytváření personalizovaných playlistů. Ty byly ostříleným posluchačům dlouho trnem v oku, neboť ne vždy se švédská firma dokázala do vkusu trefit. Naštěstí si toho jsou ve Spotify vědomi a na svém algoritmu zapracovali.

Třídění automatických playlistů nyní dává větší smysl

Nově jsou mixy skladeb rozděleny trochu lépe, konkrétně dle žánrů (např. rockový mix, indie mix apod.), interpretů (Lady Gaga mix, Imagine Dragons mix apod.) a dekád (90kový mix, 80kový mix apod.). Klasické Daily mixy přitom stále zůstávají, takže pokud si libujete v „náhodné“ hudbě od Spotify pro každý den, můžete v tom pokračovat.

spotify mixy
Nové mixy v aplikaci Spotify

Nepřehlédněte – Sociální síti Clubhouse roste konkurence. Novým vyzývatelem je Spotify

Nové playlisty jsou dostupné jak pro předplatitele, tak pro posluchače, již využívají Spotify zdarma. Playlisty najdete v aplikaci Spotify už nyní.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Automatické algoritmy prý mají problém sestavováním playlistu zastánců ostřejší muziky.
    Takže boomerům nějaký šlágr mix udělá . Ale pak to ma hokej , že do playlistu za sebou Megahetz a In Extremo a Knorkaror a Joachim Witta nebude úplně ok…… :-D stejne zastáncům Ironmaiden tam flaknout StaticX může tem seniorům udelat infarkt.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).