Domů » Bleskovky » Spotify chce ovládnout naše auta, chystá jednoduchý přehrávač

Spotify chce ovládnout naše auta, chystá jednoduchý přehrávač

Jedna z nejpopulárnějších služeb pro streamování hudby, Spotify, chystá další krok, jak udržet své věrné i tam, kde je doposud potřeba vlastnit chytré auto. Zároveň se tím pustí do svého prvního hardwarového zařízení, což je pro společnost, která doposud nabízí jen služby, velký krok. Údajný malý přehrávač půjde přímo proti konkurenci v automobilech, ať jde o CarPlay od Applu, Android Auto od Googlu nebo různým chytrým krabičkám, které dodává Amazon s Alexou.

Záhadné zařízení s odhadovanou cenou okolo 100 dolarů (cca 2 250 korun) by mělo využívat pro spojení s audiosystémem auta Bluetooth a pro ovládání využívat fyzická tlačítka. Nemělo by chybět ovládání hlasem podobné tomu v mobilní aplikaci, nicméně velikost úložiště či fakt, jestli bude přítomné připojení k internetu skrze LTE, je prozatím neznámé.

‎Spotify New Music and Podcasts
‎Spotify New Music and Podcasts

Ideální zařízení pro přehrávání hudby?

S jednoúčelovým zařízením pravděpodobně Švédi hodlají cílit na nenáročné zákazníky, kteří pro přehrávání oblíbené hudby neradi v autě používají svůj mobilní telefon, či nemají přístup k chytrým systémům jako CarPlay nebo Android Auto. I tak ale bude obtížné prodat jednoúčelové zařízení motoristům bez nějaké výhody navíc, jako například předplatného prémiového účtu na rok dopředu. Konec konců, nedávno představilo Spotify jednodušší ovládání aplikace při používání v automobilech, které se aktivuje při připojení k autu přes Bluetooth. Nějaký benefit navíc tak budou muset chtě nechtě přihodit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. asi to bude spíš o datech v autě, než o přehrávači

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).