Cena:

Spekulace: Apple plánuje větší iPad s úhlopříčkou 12,9″

Objevují se různé spekulace a úvahy na téma většího iPadu a tato rozhodně patří k těm „šílenějším“. První polovina roku v podání Apple zřejmě bude pomalá, zatím nedošlo k představení žádného nového zařízení, což v minulých letech nebylo zvykem. Fanoušci a někteří investoři začínají být nervózní, jelikož neviděli žádný nový iPad, iPad mini ani novou verzi systému iOS 7 (ta by však měla být představena 10. června).

Apple určitě nespí na vavřínech a připravuje nové produkty. Nový iPad a iPad mini jsou prakticky jisté a určitě se máme na co těšit i s novou generací iOS a další verzí iPhone, který by se letos mohl dočkat i levnější varianty. Dalším z připravovaných produktů by mohl být velký iPad. Alespoň to tvrdí korejské ETNew, ten by měl mít úhlopříčku 12,9 palce a představen by údajně měl být na konci letošního roku. Dle zdrojů z dodavatelského řetězce Apple již vyjednává z korejskými dodavateli displejů. 

Apple by tímto produktem měl mířit proti výrobcům 13“ ultrabooků a notebooků, proti kterým je klasický iPad příliš malý a MacBook Air příliš drahý. iPad by měl oproti konkurenci nabízet větší mobilitu, delší životnost baterie a širokou nabídku aplikací. Dalším cílem pro tento produkt má být školství a digitální učebnice. Větší displej by měl lépe odpovídat tradičním učebnicím a Apple spolu s partnery pracuje na nové technologii, která udělá displej méně lesklým, aby se lépe hodil do učeben.

Autor článku
David Podzimek