Domů » Bleskovky » Speciální maska na prolomení Face ID se dočkala druhé verze, nový iPhone stále odemkne bez problému

Speciální maska na prolomení Face ID se dočkala druhé verze, nový iPhone stále odemkne bez problému

Od chvíle, kdy Apple nahradil v iPhonu X čtečku otisků prstů Face ID, objevuje se jeden problém za druhým. Když novou vlajkovou loď neodemkne jiný člen rodiny, stačí k tomu speciální maska za několik tisíc korun. Ta se nyní dočkala nové verze. Novou verzi, která prolomí Face ID, lze stále získat za poměrně nízkou cenu 150 dolarů (cca 3 225 Kč).

Skenování obličeje pro funkci Face ID

Její výrobce, vietnamská bezpečnostní firma Bkav, tímto chce upozornit na to, že nejnovější technologie Applu není dostatečně bezpečná na to, aby mohly skrze ni například probíhat platby skrze Apple Pay. Face ID se povedlo obelhat modelem z kamenného prášku a infračervenými fotografiemi očí uživatele iPhonu X.

Vyrobit si takovou masku v domácích podmínkách je nicméně stále velmi obtížné, neboť se musí jednat o skutečně kvalitní kopii obličeje uživatele. Prolomit bezpečnost Face ID je jednodušší i z toho důvodu, že při přihlašování nevyžaduje od uživatele, aby mrkl, tak jako to vyžaduje Android už od verze Jellybean. Třeba se této novinky v budoucnu dočkáme.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Face id je opravdu dobre pro pubertalni skupinu ci skupinu tech nejmensich, kdyz si chteji udelat hybaciho medvidka, h0vinko a dalsi postavicky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).