Domů » Bleskovky » Face ID znovu oklamáno. V hlavní roli matka a její 10letý syn

Face ID znovu oklamáno. V hlavní roli matka a její 10letý syn

Technologie Face ID, která u iPhone X nahrazuje čtení otisků prstů skenováním obličeje, byla opět prolomena. Apple sice slibuje, že bezpečnost je výrazně vyšší než u Touch ID, přesto ji dokáží oklamat jednovaječná dvojčata či maska z 3D tiskárny. Podle následujícího videa však k prolomení Face ID zřejmě stačí, jsou-li si lidé alespoň trochu podobní.

Ten-Year-Old's Face Unlocks Face ID on His Mom's iPhone X

Zjistila to Sana Sherwani, která si zakoupila iPhone X a zabezpečila jej svým obličejem, načež si pak telefon vzal do rukou její desetiletý syn Ammar a telefon ke svému překvapení bez potíží odemknul. Matka tedy svůj telefon uvedla do továrního nastavení a svůj obličej nasnímala znovu, na třetí pokus se však opět Ammarovi podařilo Face ID obelhat. Nutno podotknout, že Ammar se matce poměrně podobá, byť jejich rodinní přátelé tvrdí, že se podobá spíše svému otci. Jeho iPhone X však Ammar odemknout nedokázal.

Apple připouští, že u dětí s věkem pod 13 let může mít technologie Face ID problémy, neboť děti v tomto věku ještě nemají plně rozvinuté všechny obličejové rysy. Face ID se nicméně v čase stále učí a „roste“ s uživatelem, je tedy možné, že dlouhodobé užívání iPhone X zvýší přesnost a spolehlivost čtení obličeje jeho majitele, a jemu podobní lidé už se do něj nedostanou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments