Domů » Bleskovky » Jak oklamat Face ID u cizího iPhonu X? Stačí vám maska za 3000 Kč

Jak oklamat Face ID u cizího iPhonu X? Stačí vám maska za 3000 Kč

Nový iPhone X, kterým jablečná společnost slaví 10. výročí uvedení svého telefonu na trh, prošel razantní změnou v odemykání zařízení. Čtečku otisků prstů nahradila funkce Face ID, která snímá obličeje osob, které se na iPhone koukají a pokud rozezná majitele, dovolí telefon odemknout. Ani zde se však technologie se nevyhnula porodním bolestem.

Některé recenzenty trápilo odemykání telefonu na přímém světle, nyní se však objevil závažnější problém, a tím je bezpečnost. U Samsungu se podařilo skener oční duhovky oklamat použitím fotografie a kontaktních čoček, u iPhonu X je proces o něco složitější a potřebujete k němu 3D tiskárnu, nicméně s náklady se vejdete do 150 dolarů (3 300 Kč).

How Bkav tricked iPhone X's Face ID with a mask

Odemčení telefonu s pomocí poměrně děsivě vypadající masky se podařilo vietnamské společnosti Bkav, která se zabývá počítačovou bezpečností. Maska se skládá z části vytisknuté na 3D tiskárně, make-upu a 2D obrázků. Nos je vyroben ze silikonu a čelo s tvářemi je vytvořeno speciální metodou, kterou však Bkav blíže nespecifikuje.

iPhone X: videorecenze

iPhone X: recenze

Na masce pak firma pracovala od 5. listopadu, kdy se jí telefon dostal do rukou, tedy zhruba týden. Apple při prezentaci nového modelu uvedl, že spolupracoval s předními tvůrci filmových masek, aby předešel možnému odemknutí telefonu někým, komu nepatří, zdá se však, že se nepodařilo vychytat všechny mouchy.

Ačkoliv je tato bezpečností mezera nepříjemná pro všechny majitele nového iPhonu, zástupci společnosti varují především vysoce postavené představitele společností a států. Data těchto osob představují pro hackery veliké lákadlo, doufejme tedy, že Apple přijde co nejrychleji s bezpečnostní záplatou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments