Domů » Bleskovky » Spark 2: jak by mohl vypadat nástupce nejmenšího drona od DJI?

Spark 2: jak by mohl vypadat nástupce nejmenšího drona od DJI?

Čínská společnost DJI, která se v byznysu s drony pohybuje už nějaký ten pátek, rozhodně nezahálí. Po uvedení modelu Mavic Air na trh se začalo spekulovat také o modelech Mavic Pro II a Phanotm 5, nicméně se úplně zapomnělo na nástupce nejmenšího drona v portfoliu – na Sparka. Spekulace odstartovala sleva 15 % právě na model Spark. Stejnou slevu dostaly i jiné modely před tím, než byl představen jejich nástupce. Jak by mohla podle spekulací vypadat další generace?

Se spekulacemi o specifikacích Sparku 2 přišel uživatel OsitaLV, který má k informacím o produktech DJI velice blízko a v komunitě jde o respektované jméno. Pokud jde o design, neměl by Spark 2 nijak překvapit. Změn by mělo být jen pár, především pro zlepšení aerodynamiky a vylepšení chlazení. Kamera se ovšem změn dočká – 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu a full HD rozlišení při 60 snímcích za vteřinu je určitě očekávaná změna. Bohužel ale bez podpory RAW.

Spojení zajistí Wi-Fi, stejně jako u modelu Air. Od něj si Spark 2 vypůjčí také funkce Asteroid, Boomerang nebo vylepšené ovládání gesty. Spojení ovladače a chytrého telefonu zajistí USB místo bezdrátové varianty, což nabídne lepší kvalitu propojení. Nástupce Sparku bude mít rovněž kamery také vzadu pro vyhýbání překážek. Vnitřní paměť by měla být shodná s modelem Air. Předpokládaná cena se pohybuje mezi 399 až 499 dolary pro americký trh.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. 499 dolarů už je dobrá cena za Sparka, ale ta výdrž baterky je fakt tragická. Opravdu dron na selfíčka

    • Asi jste ho nikdy nepoužíval, výdrž baterky je na základní natáčení dostačující. Základní, protože je tam pouze Full HD 30FPS, ala i to někomu bohatě stačí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).