Spark 2: jak by mohl vypadat nástupce nejmenšího drona od DJI?

Čínská společnost DJI, která se v byznysu s drony pohybuje už nějaký ten pátek, rozhodně nezahálí. Po uvedení modelu Mavic Air na trh se začalo spekulovat také o modelech Mavic Pro II a Phanotm 5, nicméně se úplně zapomnělo na nástupce nejmenšího drona v portfoliu – na Sparka. Spekulace odstartovala sleva 15 % právě na model Spark. Stejnou slevu dostaly i jiné modely před tím, než byl představen jejich nástupce. Jak by mohla podle spekulací vypadat další generace?

Se spekulacemi o specifikacích Sparku 2 přišel uživatel OsitaLV, který má k informacím o produktech DJI velice blízko a v komunitě jde o respektované jméno. Pokud jde o design, neměl by Spark 2 nijak překvapit. Změn by mělo být jen pár, především pro zlepšení aerodynamiky a vylepšení chlazení. Kamera se ovšem změn dočká – 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu a full HD rozlišení při 60 snímcích za vteřinu je určitě očekávaná změna. Bohužel ale bez podpory RAW.

Spojení zajistí Wi-Fi, stejně jako u modelu Air. Od něj si Spark 2 vypůjčí také funkce Asteroid, Boomerang nebo vylepšené ovládání gesty. Spojení ovladače a chytrého telefonu zajistí USB místo bezdrátové varianty, což nabídne lepší kvalitu propojení. Nástupce Sparku bude mít rovněž kamery také vzadu pro vyhýbání překážek. Vnitřní paměť by měla být shodná s modelem Air. Předpokládaná cena se pohybuje mezi 399 až 499 dolary pro americký trh.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentáře

  1. Azaroth (neregistrovaný)

    499 dolarů už je dobrá cena za Sparka, ale ta výdrž baterky je fakt tragická. Opravdu dron na selfíčka

    • X9 (neregistrovaný)

      Asi jste ho nikdy nepoužíval, výdrž baterky je na základní natáčení dostačující. Základní, protože je tam pouze Full HD 30FPS, ala i to někomu bohatě stačí.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel