Domů » Bleskovky » Dron DJI Mavic Air přichází do ČR, známe cenu a dostupnost

Dron DJI Mavic Air přichází do ČR, známe cenu a dostupnost

Dron DJI Mavic Air, který se velikostí půdorysu přibližuje současným smartphonům, se tento týden dočkal oficiálního uvedení na český trh. Na tiskové konferenci v pražském Apple Muzeu, na které byla i naše redakce, byla oznámena cena i dostupnost novinky, ke které je možné přikoupit i službu DJI Care Refresh, která je dostupná v zemích EU. Ta kryje poškození stabilizátoru nebo fotoaparátu při nehodě a při běžném používání po dobu až 12 měsíců a za příplatek jsou nabízeny až dvě náhrady, nebo výměna za nový či podobný model.

Mavic Air bude k dispozici ve třech barvách: v černé, bílé a červené. Za cenu 21 990 Kč dostanete baterii, dálkový ovladač, kufřík, dva páry vrtulových krytů a čtyři páry vrtulí. Za příplatek 5 000 Kč pak dostanete navíc dvě baterie, dva páry vrtulí, adaptér pro připojení power banky a nabíjecí adaptér (26 990 Kč).

Novinkou při létání jsou nové režimy Asteroid a Boomerang. První zmíněný nejdříve vytvoří sférický obraz, a poté klesá k předmětu, na který je zaměřen, druhý zmíněný režim obletí pilota po oválné dráze a záběr skončí tam, kde začal.

Samotný dron pak umí natáčet video v rozlišení až 4K při 30 snímcích za sekundu, případně zpomalené video se 120 fps ve Full HD rozlišení. Ve vzduchu vydrží až 21 minut, nejvyšší rychlost, kterou umí vyvinout je 68 km/h a měl by odolat i náporům větru o rychlosti 35 km/h. Dron je nyní dostupný na stránkách dji.com a u vybraných českých distributorů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

 1. To se někdo s tou cenou pos..l ! To si to radši objednám z Amazonu. Jak to, že v USA je to za 1000$ combo verze? To jenom u nás je to takovej výmrd.

  • Když vidím jak to umíš s počty, tak předpokládám že sis toho mimo EU nad celní limit asi moc v životě neobjednal co? (navíc symbol dolaru se píše před částku)
   Co myslíš že se stane, když si objednáš mimo EU tento dron za $1000 ??? …celníci ti na něj vyměří daň+clo a ve výsledku zaplatíš cca 26000,-kč a budeš mít jen 1 rok záruky.
   Já bych naopak řekl, že tyto české ceny jsou velice přijatelné, čekal jsem o dost vyšší.

  • Taky mi to vyjimecne prijde celkem prijatelny

 2. Mno a na dji to máš za dvacet v combo verzi, takže 6k navíc je opravdu za babku, i když vymeri 2k vypalny a daň tak se to pořád vyplatí, navíc jim budu věřit daleko víc než třeba zelenemu zmrdovi u nás, u toho bych si to fakt nekoupil.

  • Kudž zaplatíš 20 000 Kč za dron, 2 000 Kč za „výpalný“ (jak píšeš), daň je 4 000 Kč, tak jsi celekm na 26 000 Kč. To sis nepomohl a navíc v ČR budeš mít lepší záruku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).