Domů » Bleskovky » DJI Mavic Air oficiálně: skládací minidron umí 4K video a vydrží ve vzduchu 21 minut

DJI Mavic Air oficiálně: skládací minidron umí 4K video a vydrží ve vzduchu 21 minut

Společnost DJI dnes odhalila svůj nejnovější dron pojmenovaný Mavic Air. Přestože se jedná o miniaturní zařízení, nabídne velmi slušné parametry a výtečnou výdrž na jedno nabití.

Mavic Air má ve složeném stavu rozměry 168 × 83 × 49 mm, v ruce tak může působit jako tlustý tabletofon, který se při troše snahy vejde do větší kapsy. Po rozložení jeho rozměry narostou na 168 × 184 × 64 mm, hmotnost je 430 gramů. I přes malé rozměry se jedná o velmi kreativní stroj, který díky 2 375mAh akumulátoru vydrží ve vzduchu na jedno nabití až 21 minut, což je údajně v kategorii minidronů rekordní hodnota.

DJI - Mavic Air - Introducing the Mavic Air

Dron je vybaven 1/2,3″ CMOS snímačem schovaným za 24mm čočkou (úhel záběru 85°) se světelností f/2.8, který zvládne pořizovat fotografie v rozlišení 12 Mpx, případně 4K video při 30 snímcích za vteřinu. Video lze zpomalit až na 120 snímků za vteřinu, to je však možné pouze v rozlišení Full HD.

Kamera je opticky stabilizovaná ve třech osách a díky novým módům z ní lze dostat velmi kreativní výtvory – umí např. tvořit sférická 32MPx panoramata či oblétávat objekty v režimu Boomerang. Režim ActiveTrack zase umí během letu udržet uprostřed záběru sledovaný objekt, takto je dokonce možné detekovat více objektů a ručně mezi nimi přepínat.

DJI - Mavic Air - Song of Myself

S dronem si užijete spoustu zábavy i co se samotného létání týče. Díky novému designu antén zvládne uletět do vzdálenosti až 4 km, ve sportovním režimu lze dosáhnout rychlosti až 68 km/h; dron dokonce dovede odolat větru o síle až 35 km/h.

Díky sedmi kamerkám pro vytváření 3D mapy okolí se Mavic Air zvládne lépe automaticky vyhýbat překážkám, systém GEO navíc v reálném čase podává informace o místech, do kterých je zakázáno s drony létat, ať už kvůli letovému provozu nebo kvůli potenciálním bezpečnostním problémům.

DJI - Mavic Air - Elegance and Power

DJI Mavic Air má v sobě zabudovány geolokační systémy GPS a GLONASS, pro ukládání záběrů slouží 8GB vnitřní paměť popř. prostor na paměťové kartě. Připojit lze k zařízením s konektory Lightning, microUSB a USB-C či bezdrátově skrze Wi-Fi k zařízením se systémy iOS 9.0 a vyšší a Android 4.4 a vyšší.

DJI Mavic Air půjde do prodeje za cenu 799 dolarů (asi 16 600 korun bez DPH), dostupný bude 28. ledna v bílé, černé a červené barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Bohuslav Dvořák

  Přidal bych jedno veliké mínus pro podobné drony. Malý dron = nulová odolnost proti větru. A teď si vzpomeňte, kolikrát do roka tam, kde byste ho rádi používali, panuje bezvětří. Ta floskule „dokáže odolat větru AŽ o síle 35 km/h“ je nesmysl sám o sobě (reklamy jsou technických nesmyslů plné) – 35 km/h neudává sílu, ale rychlost. A pokud je to „AŽ“, znamená to, že v reálu budou problémy už při rychlosti od 20 km/h, tedy podle Beauforta mírném větru (zvedá papíry, pohybuje větvičkami). Chce to buď velký stabilní dron, anebo hračku za pár korun. Tohle předražené malé šidítko je k ničemu.

  • To s tou sílou větru není pravda, lítal jsem v New Yorku kde byl velmi silný vítra a mavic PRO byl v pohodě, pokud dokáže letět 65KM/h, tak logicky poletí i v relativně silném větru, který se pohybuje do 45-50km/h….ve větším větru bych si netroufl lítat ani s Phantomem.

  • Dobrý den, nevím jaký dron používáte Vy, respektive s jakým máte zkušenosti. Já osobně používám od minulého léta DJI Spark a věřte, že se na místě udrží i pokud fouká vítr kolem 35 km/h (změřeno). Věřte mi ale, že při takovém větru už za normálních okolností ani toho drona vytahovat nebudete chtít. Mých 5 centů.

 2. Máte pravdu. Síla větru v tlaku není rychlost. Jaká alternativa by mohl být? Nedávno jsem zaregistroval mini dron dobby. Ten vychází kolem 8000 Kč. Co myslíte? Stojí to za tu koupě? Nevím ale, jestli má optický stabilizátor.
  Děkuji za jakoukoliv radu :-)

 3. Pro Bohuslav Dvořák: Očividně jste s DJI Mavicem za větru nelétal. U něj se také uvádí údaj že odolá větru do 22 mph a i v opravdu silném větru jsou z něj parádní snímky a video.
  Jen se mi proti tomu větru skoro nestihl vrátit, docházela už baterie, takže je s tím třeba počítat.

  • Přesně tak. Měl jsem svého Sparka teď na dovolené v Thajsku a zkoušel s ním dolet nad mořem. Co jsem si ale nespočítal byl dolet proti větru – což bylo po cestě nazpět. Na poslední 2% jsem doletěl na pláž a v tu chvíli doufal, že alespoň přistál mimo dosah vln. Nakonec jsem ho našel v pořádku cca. 100 m od svého stanoviště. Seděl si pohodlně na malé rovné ploše z písku…

  • Zdravím JG, chci si svého Sparka vzít také na dovolenou, na Maledivy. Měl jste nějaký problém s přepravou v letadle? Měl jste ho u sebe na palubě v příručním zavazadle nebo v odbaveném zavazadle? Díky za info.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).