DJI Mavic Air oficiálně: skládací minidron umí 4K video a vydrží ve vzduchu 21 minut

Společnost DJI dnes odhalila svůj nejnovější dron pojmenovaný Mavic Air. Přestože se jedná o miniaturní zařízení, nabídne velmi slušné parametry a výtečnou výdrž na jedno nabití.

Mavic Air má ve složeném stavu rozměry 168 × 83 × 49 mm, v ruce tak může působit jako tlustý tabletofon, který se při troše snahy vejde do větší kapsy. Po rozložení jeho rozměry narostou na 168 × 184 × 64 mm, hmotnost je 430 gramů. I přes malé rozměry se jedná o velmi kreativní stroj, který díky 2 375mAh akumulátoru vydrží ve vzduchu na jedno nabití až 21 minut, což je údajně v kategorii minidronů rekordní hodnota.

DJI - Mavic Air - Introducing the Mavic Air

Dron je vybaven 1/2,3″ CMOS snímačem schovaným za 24mm čočkou (úhel záběru 85°) se světelností f/2.8, který zvládne pořizovat fotografie v rozlišení 12 Mpx, případně 4K video při 30 snímcích za vteřinu. Video lze zpomalit až na 120 snímků za vteřinu, to je však možné pouze v rozlišení Full HD.

Kamera je opticky stabilizovaná ve třech osách a díky novým módům z ní lze dostat velmi kreativní výtvory – umí např. tvořit sférická 32MPx panoramata či oblétávat objekty v režimu Boomerang. Režim ActiveTrack zase umí během letu udržet uprostřed záběru sledovaný objekt, takto je dokonce možné detekovat více objektů a ručně mezi nimi přepínat.

DJI - Mavic Air - Song of Myself

S dronem si užijete spoustu zábavy i co se samotného létání týče. Díky novému designu antén zvládne uletět do vzdálenosti až 4 km, ve sportovním režimu lze dosáhnout rychlosti až 68 km/h; dron dokonce dovede odolat větru o síle až 35 km/h.

Díky sedmi kamerkám pro vytváření 3D mapy okolí se Mavic Air zvládne lépe automaticky vyhýbat překážkám, systém GEO navíc v reálném čase podává informace o místech, do kterých je zakázáno s drony létat, ať už kvůli letovému provozu nebo kvůli potenciálním bezpečnostním problémům.

DJI - Mavic Air - Elegance and Power

DJI Mavic Air má v sobě zabudovány geolokační systémy GPS a GLONASS, pro ukládání záběrů slouží 8GB vnitřní paměť popř. prostor na paměťové kartě. Připojit lze k zařízením s konektory Lightning, microUSB a USB-C či bezdrátově skrze Wi-Fi k zařízením se systémy iOS 9.0 a vyšší a Android 4.4 a vyšší.

DJI Mavic Air půjde do prodeje za cenu 799 dolarů (asi 16 600 korun bez DPH), dostupný bude 28. ledna v bílé, černé a červené barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku