Domů » Bleskovky » Sony změní design od podlahy: první bezrámečkové Xperie pózují na fotografiích.

Sony změní design od podlahy: první bezrámečkové Xperie pózují na fotografiích.

Společnosti Sony byly v letošním roce ponejvíce vytýkány široké rámečky pod a nad displeji vlajkových smartphonů, přeci jen konkurence dokázala do srovnatelně velkých těl „nacpat“ větší úhlopříčky displejů. Japonský gigant v závěru letošního roku přislíbil, že se u příštích Xperií odehrají velké designové změny, což mají dokazovat i následující fotografie ze serveru GizChina.

Na nich mají být zachyceny dvě různé Xperie, které Sony připravuje pro počátek příštího roku. Společným jmenovatelem obou modelů jsou výrazně tenčí rámečky nad a pod displejem, přesto se do nich mají vejít stereoreproduktory. Zajímavé je, že Sony zřejmě nevsadí na protáhlé displeje s poměrem stran 18:9, ale vsadí na klasiku 16:9; to ostatně naznačují benchmarky prozrazující rozlišení displejů chystaných Xperií.

Sony chystá nový smartphone se 4K displejem. Poměr stran zůstane 16:9

I přes tyto společné prvky se jinak oba telefony mezi sebou výrazně liší. Jeden z nich má zakulacené hrany, kovová záda se čtečkou otisků prstů uprostřed a duálním fotoaparátem v levém horním rohu. Druhý pak má ostré hrany, skleněná záda a čočky fotoaparátů rozmístěné symetricky při horním okraji. U druhého modelu postrádáme viditelnou čtečku otisků prstů, patrně si najde své místo v zamykacím tlačítku na boku.

Jeden z těchto smartphonů by mohl být nástupce Xperie XZ Premium s 5,7″ 4K displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 a 4 GB RAM.

Příští vlajková Xperia bude bezrámečková. Známe její parametry

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments