Domů » Bleskovky » Sony chystá nový smartphone se 4K displejem. Poměr stran zůstane 16:9

Sony chystá nový smartphone se 4K displejem. Poměr stran zůstane 16:9

Společnost Sony se připravuje na bezrámečkovou budoucnost, avšak zřejmě zatím nehodlá podlehnout trendu protáhlých displejů s poměrem stran 18:9. Na stránkách Sony se objevily dva nové profily chystaných smartphonů, které tento fakt potvrzují.

První model má označení H81XX a patrně bude patřit do rodiny Xperia XZ Premium, neboť má disponovat 4K displejem s rozlišením 2 160 × 3 840 pixelů. Telefon bude pohánět Android 8.0 Oreo, vzhledem k vysokému rozlišení displeje odhadujeme, že se jedná o zařízení, s jehož parametry jsme se setkali v minulém týdnu.

Příští vlajková Xperia bude bezrámečková. Známe její parametry

Druhý odhalený model má označení H82XX a zřejmě se jedná o nástupce Xperie XZ1. Telefon má rovněž pohánět Android Oreo, avšak má mít „pouze“ Full HD displej.

O tom, že Sony se do vod protáhlých displejů nechystá, svědčí i benchmarkový záznam modelu H3213 Avenger z minulého měsíce (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments