Sony Avenger: benchmark odhaluje šestipalcové monstrum s duální selfie kamerou

Společnost Sony příští rok obmění designový jazyk svých smartphonů – po vzoru aktuálních trendů mají dostat displeje s tenkými okolními rámečky, což je disciplína, kterou zatím Sony neovládá. Jedním z chystaných smartphonů má být model s kódovým označením H3213 „Avenger“, který v minulých dnech zachytil benchmark GFXBench.

Je možné, že se bude jednat o zařízení z produktové řady Xperia Ultra, neboť chystaná novinka má mít rozměrný 6″ displej. Podle klasického rozlišení 1 080 × 1 920 bude mít displej telefonu poměr stran 16:9, nepřidá se tak k nudlovitým telefonům dnešní doby. A nepřidá se ani k vlajkovým lodím, neboť bude disponovat „pouze“ čipsetem Qualcomm Snapdragon 630 spárovaným se 3 GB RAM a 32GB vnitřní pamětí.

Zajímavá je však zmínka o duálním fotoaparátu na čelní straně v konfiguraci 16 + 8 Mpx; selfiečkáři si tak zřejmě přijdou na své. Hlavní fotoaparát na zadní straně má dostat rozlišení 21Mpx a podporu pro záznam 4K videa. Chystaná novinka byla v benchmarku otestována s nejnovějším Androidem 8.0 Oreo. Kdy bude telefon představen a jaké ponese prodejní jméno, je však v tuto chvíli neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku