Cena:

Sony zbrojí do Berlína: takto by mohla vypadat nová bezrámečková Xperia

Březnový veletrh MWC byl na novinky ze světa smartphonů bohatý, překvapila zejména společnost Sony se svým vlajkovým smartphonem Xperia XZ Premium se 4K displejem a fotoaparátem schopným záznamu slow motion videa ve 960 fps (více informací). Od japonského giganta bychom se letos mohli dočkat dalšího vlajkového modelu, podle informací z mikroblogovací sítě Weibo bude představen v rámci zářijového veletrhu IFA v Berlíně.

Xperia XZ Premium je po zuby ozbrojeným telefonem s prakticky nejlepší možnou výbavou současnosti, chystaná novinka tak zřejmě bude posouvat kupředu hlavně design. Podle informací z Číny má telefon dostat nedávno představený šestipalcový displej od JDI s poměrem stran18:9, který disponuje minimálními rámečky, což by se mělo pozitivně projevit i na rozměrech samotného telefonu.Nepřehlédněte

Příští Xperie by mohly být protáhlé a bezrámečkové, naznačuje nový displej od JDI

Sony u vybraných modelů dokázalo ztenčit postranní rámečky na minimum, avšak o to více plýtvalo prostorem na čele a bradě telefonu. Tentokráte by se však měly rámečky udržet na skvělých hodnotách na všech stranách displeje. Jak by například mohla příští vlajková loď Sony vypadat, ukazují následující fanouškovské koncepty.

Použití displeje s poměrem stran 18:9 by bylo v případě Sony poměrně překvapivé, marketingový ředitel Sony Don Mesa na veletrhu MWC prozradil, že je s formátem 16:9 naprosto spokojen, kromě toho tvorba zábavní divize Sony Pictures vychází ve stejném poměru stran. Na druhou stranu v Sony dlouze odmítali port USB-C, ale nakonec podlehli novým trendům a dostal jej i lowendový model Xperia L1.Nepřehlédněte

Sony nám dělá radost. Xperia L1 přináší do low-endu USB-C, NFC a Nougat

Nechme se tedy překvapit, co Sony do Berlína přiveze. Tisková konference má být naplánována na 31. srpna, kromě nového vlajkového modelu (zřejmě Xperia XZ1) má být představen i zmenšený model XZ1 Compact a model střední třídy Xperia X1.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.