Příští Xperie by mohly být protáhlé a bezrámečkové, naznačuje nový displej od JDI

Společnost JDI (Japan Display Inc.), věnující se především vývoji a produkci LCD zobrazovačů, byla založena v roce 2012 jako společný projekt firem Sony, Toshiba a Hitachi. Nelze se tak divit, že většina displejů smartphonů Sony pochází právě od JDI. Nově představený LCD panel nazvaný „Full Active“ tak může dávat nápovědu, jakým směrem se budou smartphony Sony ubírat.

Zobrazovač má úhlopříčku 6 palců, rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů (jemnost 402 ppi) a poměr stran 18:9, zkráceně tedy 2:1. JDI tedy nastupuje na trend vyrábět podlouhlé panely, které jsou k vidění u smartphonů LG G6, Samsung Galaxy S8 či Essential Phone. Samotný displej má díky novému uspořádání elektroniky poměrně tenké rámečky, zejména nahoře a dole, což by mohlo odběratele poposunout kupředu při návrhu smartphonů; JDI ostatně uvádí, že s vlastnostmi nového panelu mohou vznikat zcela nové konstrukce smartphonů, které nebudou mít o moc větší půdorysnou plochu, než je plocha samotného displeje. Panel má také nabídnout velmi kvalitní podání černé barvy a má fungovat i s mokrými prsty.

Koncept: takto by mohla téměř bezrámečková Xperia vypadat

Jsme zvědaví, zda se této hozené rukavice chytne Sony, které jak známo místem na a pod displejem příliš nešetří. JDI právě zahajuje masovou produkci těchto panelů, tudíž je možné, že na podlouhlou Xperii s tenkými rámečky nebudeme muset čekat dlouho.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku