Sony nám dělá radost. Xperia L1 přináší do low-endu USB-C, NFC a Nougat

Společnost Sony dnes nečekaně představila nový smartphone, který výkonem nemíří nijak vysoko, ale mezi hůře vybavenými telefony rozhodně ostudu neudělá. Japonský výrobce totiž s Xperií L1 dělá něco, k čemu se ještě konkurence neodhodlala.

Telefon z čelní strany reprezentuje rozměrný 5,5″ LCD panel, který má bohužel podprůměrné HD rozlišení. Ani výkonem telefon příliš neoslní, pohání jej MediaTek MT6737T se čtyřmi procesorovými jádry o taktu 1,45 GHz, grafickým čipem Mali-T720 MP2 a 2 GB operační paměti. Jako úložiště slouží 16GB vnitřní paměť, případně paměťová karta. Na ni lze ukládat například fotografie z 13Mpx fotoaparátu se světelností f/2.2 a autofokusem, případně z 5Mpx selfie kamerky s širokoúhlým záběrem.

Tip: Kompletní parametry Xperie L1 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

xperia-l1

Podle výše uvedených parametrů se o řádnou hitparádu nejedná, Sony nás ale velmi potěšilo příkladnou bezdrátovou konektivitou, do které spadá Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.2, LTE a překvapivě i NFC. Také máme velkou radost z USB-C konektoru, který u Sony dělá definitivní černou tečku za microUSB konektorem. Kéž by se o rychlou adopci tohoto pohodlného a univerzálního řešení postaralo v nižších patrech více výrobců telefonů.

Po designové stránce Xperia L1 odkazuje na své vybavenější bratříčky, vyměňuje však skleněná záda za plast. Kvůli rozměrnému displeji jsou větší rozměry (151 × 74 × 8,7 mm) i hmotnost 180 gramů, v niž je započítán i nevyměnitelný akumulátor s kapacitou 2 620 mAh, podporující režimy Stamina a QNovo. Operačním systémem je Android ve verzi 7.0 Nougat.

xperia-l1a

Xony Xperia L1 se zdá býti povedeným telefonem nižší střední třídy, avšak o jejím úspěchu rozhodne cena. O ní výrobce v tiskové zprávě tvrdí, ze bude dostupná, nezmiňuje vsak pro koho. Telefon se bude prodávat koncem dubna v bílé, černé a růžové barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku