Domů » Bleskovky » Sony za jedno čtvrtletí prodá tolik telefonů, co Huawei za den

Sony za jedno čtvrtletí prodá tolik telefonů, co Huawei za den

Společnost Sony bezpochyby vytváří velmi zajímavé chytré telefony. Z několika různých důvodů se jí však příliš nedaří tyto telefony prodávat. Potvrzují to finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku, které z pohledu Sony rozhodně nejsou příznivé.

Xperia 5 Blue 6
Sony Xperia 5

Podle zveřejněné finanční zprávy společnost Sony v období mezi červencem a zářím prodala pouze 600 000 smartphonů, což je v kontextu konkurenčních výrobců poměrně nízké číslo. Pro srovnání, společnost Huawei i přes problémy spojené s obchodní válkou mezi USA a Čínou prodá stejný počet telefonů za pouhý den. Tato statistika vychází z finančních výsledků Huawei, podle nichž čínský výrobce od začátku roku 2019 stihl prodat neuvěřitelných 200 milionů chytrých telefonů.

Blíží se konec mobilů od Sony?

600 000 prodaných telefonů navíc ani zdaleka nenaplňuje původní předpoklady společnosti Sony, která za zmíněné období doufala v 5 milionů prodaných smartphonů. Tento odhad sice s ohledem na nevýrazné druhé čtvrtletí později snížila na 4 miliony, výsledek i přesto zůstal výrazně pod očekáváním.


Tip:  Sony už testuje vlajkovou Xperii pro příští rok. Nabídne Snapdragon 865

Prodejnost telefonů od Sony klesá rychlým tempem, což pochopitelně vyvolává otázky ohledně budoucnosti. V současné době tak panují obavy, zda mobilní divize vůbec přežije následující rok. Již dříve se objevily zprávy, že Sony zavírá některé továrny a propouští zaměstnance. Pokud se v nejbližší době nepodaří prodeje výrazným způsobem nakopnout, možná se budeme muset s telefony od Sony nadobro rozloučit.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
M.K.
Anonym
M.K.

Přitom Sony jako celek dosáhlo rekordního zisku. Nevim co blbnou s těma telefonama, ale mohli pár lidem ukázat ty svoje poslední bazmeky s ultraširokým displejem a oni by jim řekli, že tohle nechtějí.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

I jako aktuální vlastník Xperia 5 fakt nevím, co blbnou. Ale Sony blbne dlouhodobě, to není nic nového.
Nebýt jejich foťáků a kamer, nebylo asi nic, v čem by odváděli vyloženě dobrou práci.

Jirka
Anonym
Jirka

Jo, jasně. A taky mají špičková sluchátka a zdaleka nejpopulárnější herní konzoli. To máte 4 dost odlišné oblasti, v kterých jsou neoddiskutovatelná naprostá špička (a možná bychom jich našli víc). Ukažte mi jinou firmu, která něco takového zvládne? Moc jich nebude.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Špičková sluchátka … špičková … sluchátka :D
Dobrý vtip.

Jirka
Anonym
Jirka

Jsem rád, že vám fakta přijdou vtipná, tak ještě nějaká doplním: řada sluchátek Sony WH-1000XM je už léta považovaná za nejlepší mezi sluchátky s aktivním potlačením okolního hluku. Jestli toto nejsou špičková sluchátka minimálně ve svém segmentu, tak asi každý žijeme v jiné dimenzi. :)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Sám Sony WH-1000XM2 vlastním a jestli tohle je to nejlepší, co dokáže ANC poskytnout, tak to je fakt smutné … naštěstí není.
Jo vlastním i Sony WF-1000XM3 – zatím pár dnů testuji, ujdou, ač jejich nutnost regulace přes aplikaci (s čímž WH-1000XM(X) nemá problém) je kardinálně stupidní, ale co naděláme, je to jen Sony.

Jirka
Anonym
Jirka

To by mě tedy zajímalo, co nabízí lepší ANC. Mám zkušenosti s Bose QuietComfort 35 II a Sony WH-1000XM3, což jsou sluchátka brané za špičku v segmentu, a ty od Sony mi přijdou lepší, pročetl jsem řadu recenzí a ty měly ve většině případů stejný názor. Ještě jsem neměl na uších nové Bose Noise Cancelling Headphones 700, ale i kdyby byly o něco lepší než WH-1000XM3, pořád to nemění nic na mém původním tvrzení, že tady patří Sony do úplně špičky.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Ten přebasovaný, pištící hnus s nepoužitelnými mikrofony ani na volání v tichu Sony WH-1000XM3 … je lepší … no jo.
Lepší jsou B&W, starý model Sennheiser Momentum i B&O … ne z hlediska síly ANC, ale z hlediska kvality zvuku.

Dle heureky jsou špičky i niceboy

Valerian
Anonym
Valerian

JoeBlack: Ty budeš znalec z papíru měl bys vědět že heuréka nehodnotí kvalitu zboží ale jenom počet zobrazení. Ten svůj niceboy si můžeš strčit víš kam

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@Valerian
Máte problém poznat ironii?
Heureka nehodnotí dle počtu zobrazení….

Carda
Anonym
Carda

Tak přinesli ultranudli a ani ta jim netáhne? no asi ten filmový zážitek při sledovaní 16:9 videa moc filmový není když nepočítám filmy. Možná by to měli zabalit a nebo se vrátit k 16:9 displejům který jsou vhodný na absolutně všechno.

Saker
Anonym
Saker

Podla mna, jednak cena. V minulosti, teraz a vlastne vzdy, ich najlepsie telefony boli cenou medzi top, ale vlastnostami nie.

Ked bol zahnuty displej, co najvacsi, stale mali velke, mega velke ramiky, ked bol notch, stale mali ramiky, ked boli skenery tvare a citacky v displeji, mali ju v tlacitku zapinania… nevravim ze su zli, ale neponukaju spicku a pytaju vela a to potom nejde.

Tomason
Anonym
Tomason

Joe Black je dobře mimo, označit Wf-1000XM3 za píštící sluchatka je dobrá blbost. Stačí si najít mraky testů, například teď je srovnání v časopisu stereo a video, kde si vedou velmi dobře. Spíš mi přijde že Joe, je zase nějakej brepta, co vůbec telefon a ani sluchátka od Sony nemá, jen musí chytracit.
Nehledě na to že má naprosto stejný kecy jako Blue Sun, tak bych se nedivil že je to on, pod jiným jménem.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Wf-1000XM3 i WH-1000XM2 vlastním … to že vy nedokážete být kritický je imho jen vyloženě váš problém.
[odkaz]
Ve stereu chválili i niceboys a lamax … dobrý vtip co?