Domů » Bleskovky » Sony už testuje vlajkovou Xperii pro příští rok. Nabídne Snapdragon 865

Sony už testuje vlajkovou Xperii pro příští rok. Nabídne Snapdragon 865

Čipsety od Qualcommu nacházíme ve vlajkových telefonech od Sony už od roku 2010 a podle nejnovějších zpráv se tato tradice nezmění ani v příštím roce. Společnost Sony se v současné době nachází ve fázi ranného testování první vlajkové lodi pro následující rok.

sony xperia 1 12
Sony Xperia 1

O chystaném telefonu toho zatím příliš nevíme, nalezené soubory na serveru pro distribuci firmwaru nicméně naznačují přítomnost čipsetu Qualcomm „SM8250“, který by se měl na trhu objevit ještě letos pod názvem Snapdragon 865. Ať už se smartphone ponese jméno Xperia 2, či jakékoliv jiné, k oficiálnímu představení by mohlo dojít v únoru na veletrhu MWC 2020.

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Snapdragon 865: výrobce chystá dvě varianty

Qualcomm podle zákulisních informací pracuje na dvou variantách zmíněného čipsetu. Ta první by měla nabídnout podporu 4G LTE sítí, zatímco u druhé se počítá s integrací moderního 5G modemu. Jaký čipset nakonec Sony použije, není v tuto chvíli jasné. Na trhu by se vedle sebe mohly objevit i obě varianty, i když existence telefonu s podporou 5G se vyznívá pravděpodobněji. Sony si totiž od podpory sítí nové generace slibuje oživení byznysu s chytrými telefony.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments