Domů » Bleskovky » Sony uzavírá svůj digitální obchod. Na těchto konzolích si brzo nic nekoupíte

Sony uzavírá svůj digitální obchod. Na těchto konzolích si brzo nic nekoupíte

Digitální distribuce her je poměrně drahý koníček. Své o tom ví i Sony, které provozuje na svých konzolích obchod PlayStation Network. Až doposud Japonci vytrvale podporovali takřka všechny své konzole, nicméně nastal čas, aby portfolio podporovaných zařízení Sony trochu zredukovalo. PlayStation Network tak v tomto roce skončí na třech konzolích.

Sony PlayStation 3 unsplash
PlayStation 3

Konkrétně se jedná o PlayStation 3 a handheldy PSP a PS Vita. Není se co divit – PlayStation 3 se přestal prodávat v roce 2015, PSP v roce 2011 a PS Vita to „zabalila“ v roce 2019. Zatímco v případě PS3 a PSP jde o vcelku logické kroky, u PS Vita šlo spíše o pragmatické rozhodnutí. Kapesní konzole totiž příliš netáhnou a udržovat obchod online se Sony zkrátka nevyplatí.

Nepřehlédněte – Recenze PlayStation 5: nastoluje nová pravidla hry

Brány obchodu PlayStation Network se pro PS3 a PSP uzavřou 2. července, zatímco pro PS Vitu bylo stanoveno datum 27. srpna. Po těchto datech nebude možné nakupovat digitální obsah, provádět nákupy uvnitř her a uplatňovat vouchery. Postupně bude Sony z PlayStation Network odstraňovat také starší digitální obsah vztahující se k PS3.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Kdybych si v roce 2019 koupil Vitu, tak bych byl fakt naštvanej, to že toho neprodávají dost je jejich problém.

  2. Napsat že kapesní konzole netáhnou je opravdu na facku kyž se podíváme na fenomenální úspěch Nintenda. To co netáhne je konkrétně Vita.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).