Sony uzavírá svůj digitální obchod. Na těchto konzolích si brzo nic nekoupíte

Sony PlayStation 3 unsplash

Digitální distribuce her je poměrně drahý koníček. Své o tom ví i Sony, které provozuje na svých konzolích obchod PlayStation Network. Až doposud Japonci vytrvale podporovali takřka všechny své konzole, nicméně nastal čas, aby portfolio podporovaných zařízení Sony trochu zredukovalo. PlayStation Network tak v tomto roce skončí na třech konzolích.

Konkrétně se jedná o PlayStation 3 a handheldy PSP a PS Vita. Není se co divit – PlayStation 3 se přestal prodávat v roce 2015, PSP v roce 2011 a PS Vita to „zabalila“ v roce 2019. Zatímco v případě PS3 a PSP jde o vcelku logické kroky, u PS Vita šlo spíše o pragmatické rozhodnutí. Kapesní konzole totiž příliš netáhnou a udržovat obchod online se Sony zkrátka nevyplatí.

Nepřehlédněte – Recenze PlayStation 5: nastoluje nová pravidla hry

Brány obchodu PlayStation Network se pro PS3 a PSP uzavřou 2. července, zatímco pro PS Vitu bylo stanoveno datum 27. srpna. Po těchto datech nebude možné nakupovat digitální obsah, provádět nákupy uvnitř her a uplatňovat vouchery. Postupně bude Sony z PlayStation Network odstraňovat také starší digitální obsah vztahující se k PS3.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku