Domů » Bleskovky » Sony prodalo 4,5 milionu konzolí PlayStation 5, telefonům už se tolik nedařilo

Sony prodalo 4,5 milionu konzolí PlayStation 5, telefonům už se tolik nedařilo

Sony uveřejnilo prodejní výsledky za poslední tři měsíce loňského roku – říjen, listopad a prosinec. V tomto období se podařilo prodat 4,5 milionu herních konzolí PlayStation 5 (recenze). To je obdivuhodné číslo i s přihlédnutím k nedostatku zboží na jednotlivých trzích a nutnosti předobjednávek. Ostatně na českém ani slovenském trhu konzole stále není dostupná a prodejci aktuálně neznají ani žádný konkrétní termín naskladnění nových kusů.

O poznání hůře si vedly smartphony této japonské značky, které zaznamenaly meziroční propad o 23 %. Mobilní divize Sony celkově nahlásila ztrátu tržeb okolo 2 %. Tržby v herní oblasti naopak vzrostly o zhruba 40 %. Je tedy jasně vidět, co se aktuálně Sony daří a co ne.

ps5 digitial edition hardware
Herní konzole Sony PlayStation 5

Pochopitelně ale s příchodem nové konzole klesl zájem o PlayStation 4. Tam se prodeje meziročně propadly o 77 %. Sony dále uvedlo, že ačkoliv se PlayStation 5 prodává skvěle, stále se jedná o ztrátový produkt, protože jeho výrobní cena jednoduše převyšuje cenu prodejní. Z hlediska zisku je ale velmi perspektivní například předplatné PlayStation Plus a nebo různé herní tituly ze stáje Sony Interactive Entertainment, kterým se také daří velmi dobře.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

8 komentářů

 1. marastudna 50

  Na Novou Xperii 1 III se Těším,jsem na ní zvědav,už by konečně mohli s tímto modelem pořádně zabrat,protože osobně s Xperií 1 II jsem spokojen.Ze v ostatních segmentech Sony vydělává je dobře,že si telefony sponzorují z vlastních zdrojů je jejich věc,asi na to mají,ale už by konečně mohli i tady jít nahoru a taky rozumně nastavit cenu-jenže to je ta jejich hrdost, tedy uvidíme.

  • dokud budou prodávat ty pádla, tak jim prodeje nahoru určitě nepujdou. Nikdo to nechce. Proč si budeš kupovat velikostně „střední“ telefon, aby byl vysokej jako obří PLUS telefony? To je fakt totál mimo.

  • Neni problem Padlo samsung a pred sankcemi i huawei/honor prodavaji to same…chyba je u vyrobce…marketing…umi vyrobit ale neumi dostat mezi lidi

  • Ale to sou kecy… Prostě to zařízení nikdo nechce. Ženský to nebudou kupovat a chlapy stejně tak nemaj proč. Neodpověděl jsi mi na otázku, proč by to měl někdo kupovat.

  • Podle soňáckých tabulek má sony provozní zisk z jedné prodané Xperie 4400korun.

  • AFAIK mobilní divize je zisková, takže ty telefony z vlastních zdrojů nedotují. Jen tedy ten objem prodaných jednotek a výše zisku asi není taková, jak by si představovali.

  • Frank
   To ne

 2. S telefony se Sony nedari dlouhodobe…zacalo to ukoncenim rady Compact ktere byly po pravu velice oblibene a hojne kupovane.
  Divize je dlouhodobe ve ztrate, zmeny uvnitr spojeni s dalsimi nebo jak to sony resilo zda se nepomaha….bojim se ze nebude trvat dlouho a materska Sony mobilni divizi, resp znacku nekteremu vyrobci proda…tovarnu v japonsku uz snad zavreli take.
  Je to skoda, je to jeden z poslednich tradicnich vyrobcu stale ve vlastnictvi puvodni firmy…nokia hmd glob, motorola lenovo…siemens zmizel uplne…alcatel ma tcl…sagem se ztratil a firma snad dela na zakazku pro operatory…panasonichlasil navrat a ticho po pesine…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).