Domů » Bleskovky » Cyberpunk má na PlayStation průšvih. Hra byla stažena a hráčům vrací peníze

Cyberpunk má na PlayStation průšvih. Hra byla stažena a hráčům vrací peníze

Společnost Sony bezprecedentně reaguje na špatný technický stav Cyberpunku 2077. Výrobce populární konzole PlayStation s okamžitou platností vyřadil novinku od CD Projektu Red ze svého digitálního obchodu PS Store a všech stávajícím vlastníkům sdělil, že mohou žádat o bezpodmínečné vrácení peněž, pakliže zakoupili digitální verzi hry.

cyberpunk 2077 male v min

Bezpodmínečné vrácení peněz

Nedlouho po neobvyklém kroku, který na sociálních sítích šokoval značnou část herní komunity, se majitelům digitální kopie zpřístupnila možnost požádat o vrácení peněz, a to bez jakýchkoliv podmínek (například na Steamu mohou hráči využít vracení peněž v případě, že daný titul hráli méně než dvě hodiny).

Pokud po přihlášení do vašeho PlayStation Network účtu možnost vrácení peněz nevidíte, pravděpodobně je to z důvodu přetížených serverů Sony. Japonská společnost také upozorňuje, že reklamační proces se může lišit v závislosti na zvolené platební metodě či finanční instituci. Hráči, kteří hru zakoupili a o vrácení peněz žádat nechtějí, k ní samozřejmě budou mít i nadále přístup.

Podle CD Projektu jde o společné rozhodnutí

S oficiálním vyjádřením již přispěchal i samotný CD Projekt, podle něhož se jedná o společné rozhodnutí vývojářů a PlayStationu, které se týká pouze digitální verze hry. Klasické „krabicovky“ tak budou i nadále v prodeji a žádná omezení by se jich týkat neměla.

Co na to Microsoft?

Sám CD Projekt Red již dříve přiznal, že hra se na konzolích Xbox One a PS4 potýká s četnými chybami a pády, načež zákazníkům doporučil, aby v případě nespokojenosti žádali o vrácení peněz u digitálních i kamenných obchodníků.

Tip: Nejnáročnější hra na trhu? S Cyberpunkem si neporadí ani karta od Nvidie za 41 tisíc

Hráči si nyní kladou otázku, zda podobný osud postihne hru také v digitálním obchodě na Xboxu. Podle informací zpravodajské agentury Reuters však zatím takový krok v plánu není. „Žádnou takovou diskusi s Microsoftem v současné době nevedeme,“ uvedl Adam Kicinski, šéf CD Projektu Red.

PC hráči vzpomínají na Batmana

Ze strany Sony jde o bezprecedentní krok, který dosud neměl v herním průmyslu obdoby. Současnou situaci lze připodobnit snad jen ke hře Batman: Arkham Knight, která na počítačích v době vydání trpěla natolik zásadními technickými nedostatky, že se ji vydavatel WB Games raději rozhodl raději dočasně stáhnout z digitálního obchodu Steam.

Akcionáře polského CD Projektu Red nemůže těšit ani fakt, že v návaznosti na rozhodnutí Sony, se akcie vývojářského studia propadly téměř o 20 %.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

8 komentářů

 1. Polská „kvalita“ :-D

  • Spise nadrzeny vydavatel, ktery to chtel za kazdou cenu do Vanoc.

  • Nezbláznil ses? proč do toho taháš Sony? Odpovědnost je z 95 % na CDPR, Sony do toho spadlo stejně jako obyčejný lidi. Naopak maj s tím ted problémy, zatímco nenažraný poláci se topí v pohádkových sumách z předobjednávek. Někdo by to mohl nazvat podvodem, což je asi to jediný správný pojmenování.

  • Upřímně, za tu prasárnu, co upekli poláci na obyčejný lidi, co chtěli udělat třeba radost někomu s dobrou hrou pod stromeček, nebo si prostě zapařit a místo toho tejden před Vánocema zjistí, že dává někomu danajskej dar, bych jim přál, at je to položí. Nechápu tu drzost, kdo jinek než CDPR měl vědět, že je to zprasenej nedodělek. Obyčejnej člověk jde avěří na obalu symbolu PS4 a moísto toho zjistí, že je to pro CDPR jen nicneříkající pár písmen a číslo. Prostě nechápu tu drzost. Doufám a z celýho srdce jim přeju at shnijou.

 2. Nevim, co tu zas třepete. Termíny vydání jsou daný produkcí a jsou smluvně vázaný. Bez ohledu na to, co si o polácích myslim, tak tohle není první hra co dopadla podobně protože nebyla ready v nasmlouvaném termínu. V tomhle případě všechna vina padá na Sony, Microsoft a Nvidii. Oni byli ti kdo investoval nesmyslný peníze do Cyberpunku aby před vánocema propagoval jejich nextgen konzole a RTX karty. Poláci to museli vydat i kdyby nechtěli, tyhle věci jsou prostě závazný a jsou na ně vázaný takový pokuty, že by to celé jejich studio položilo.

  • A mimo to bych se ani nedivil kdyby to byl klasickej poděl „no nezbývá vám než si k vánocům koupit novou konzoli“

 3. Čím více problémů, tím lépe. Polská kvalita. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).