Cyberpunk má na PlayStation průšvih. Hra byla stažena a hráčům vrací peníze

cyberpunk 2077 male v min

Společnost Sony bezprecedentně reaguje na špatný technický stav Cyberpunku 2077. Výrobce populární konzole PlayStation s okamžitou platností vyřadil novinku od CD Projektu Red ze svého digitálního obchodu PS Store a všech stávajícím vlastníkům sdělil, že mohou žádat o bezpodmínečné vrácení peněž, pakliže zakoupili digitální verzi hry.

Bezpodmínečné vrácení peněz

Nedlouho po neobvyklém kroku, který na sociálních sítích šokoval značnou část herní komunity, se majitelům digitální kopie zpřístupnila možnost požádat o vrácení peněz, a to bez jakýchkoliv podmínek (například na Steamu mohou hráči využít vracení peněž v případě, že daný titul hráli méně než dvě hodiny).

Pokud po přihlášení do vašeho PlayStation Network účtu možnost vrácení peněz nevidíte, pravděpodobně je to z důvodu přetížených serverů Sony. Japonská společnost také upozorňuje, že reklamační proces se může lišit v závislosti na zvolené platební metodě či finanční instituci. Hráči, kteří hru zakoupili a o vrácení peněz žádat nechtějí, k ní samozřejmě budou mít i nadále přístup.

Podle CD Projektu jde o společné rozhodnutí

S oficiálním vyjádřením již přispěchal i samotný CD Projekt, podle něhož se jedná o společné rozhodnutí vývojářů a PlayStationu, které se týká pouze digitální verze hry. Klasické „krabicovky“ tak budou i nadále v prodeji a žádná omezení by se jich týkat neměla.

Co na to Microsoft?

Sám CD Projekt Red již dříve přiznal, že hra se na konzolích Xbox One a PS4 potýká s četnými chybami a pády, načež zákazníkům doporučil, aby v případě nespokojenosti žádali o vrácení peněz u digitálních i kamenných obchodníků.

Tip: Nejnáročnější hra na trhu? S Cyberpunkem si neporadí ani karta od Nvidie za 41 tisíc

Hráči si nyní kladou otázku, zda podobný osud postihne hru také v digitálním obchodě na Xboxu. Podle informací zpravodajské agentury Reuters však zatím takový krok v plánu není. „Žádnou takovou diskusi s Microsoftem v současné době nevedeme,“ uvedl Adam Kicinski, šéf CD Projektu Red.

PC hráči vzpomínají na Batmana

Ze strany Sony jde o bezprecedentní krok, který dosud neměl v herním průmyslu obdoby. Současnou situaci lze připodobnit snad jen ke hře Batman: Arkham Knight, která na počítačích v době vydání trpěla natolik zásadními technickými nedostatky, že se ji vydavatel WB Games raději rozhodl raději dočasně stáhnout z digitálního obchodu Steam.

Akcionáře polského CD Projektu Red nemůže těšit ani fakt, že v návaznosti na rozhodnutí Sony, se akcie vývojářského studia propadly téměř o 20 %.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku