Domů » Bleskovky » Velké problémy Cyberpunku 2077 na konzolích. Hráči mohou požádat o vrácení peněž

Velké problémy Cyberpunku 2077 na konzolích. Hráči mohou požádat o vrácení peněž

Dlouho očekávaná hra Cyberpunk 2077, která byla vypuštěna teprve před několika dny, schytala hned ze startu poměrně tvrdou kritiku. Stěžují si na ni majitelé konzolí PlayStation 4 a Xbox One. Na těchto starších strojích hra zdaleka neběží tak plynule, jako na nejnovějších strojích a uživatelé si stěžují na mnoho problémů: sekání, nefunkční fyzika, razantní propady FPS i problémy s texturami.

Cyberpunk Car

Vývojáři z firmy CD Projekt Red, kteří stojí za touto hrou, už na Twitteru uznali svou chybu a přiznali, že hernímu zážitku u starších strojů nevěnovali dostatek pozornosti. Postupně některé chyby opraví pomocí patchů, ale zároveň umožní nespokojeným uživatelům hru vrátit.

Recenzenti Cyberpunk 2077 obdrželi většinou ve formě hry pro PC, takže k širšímu rozšíření na starší konzole došlo až nyní při spuštění oficiálního prodeje. Z tohoto důvodu bohužel chyby nebyly odhaleny dříve. Některé z nich si můžete prohlédnout na videu níže.

Cyberpunk 2077 Has Problems

Ti z uživatelů, kteří si hru pořídili na fyzickém nosiči, mohou nárokovat vrácení peněz u svého prodejce. Pokud byla hra zakoupena digitálně, vrácení peněz lze vyžadovat přímo u podpory PlayStationu.

Jak nárokovat vrácení peněz u PS4 a PS5?

 1. navštivte web PlayStation podpory
 2. klikněte na odkaz „kontaktujte nás“ v textu
 3. v nově zobrazeném okně zvolte možnost „Vrácení peněz a zrušení transakce“
 4. Vyplňte celý formulář a odešlete jej
 5. zapište si vaše „Support ID“
 6. klikněte na „Další“
 7. zvolte možnost „Ano“ u otázky, zdali chcete mluvit s opravdovým agentem
 8. v tomto bodě by měl agent rozhodnout, jestli máte nárok na vrácení peněz

Ačkoliv hra je očividně plná bugů (zejména na konzolích) a pro některé uživatele až nehratelná, nikdo vám nezaručí, že opravdu peníze zpět dostanete. Závisí to vždy na posouzení případu agentem. Nicméně pokud se vás daný problém týká, měli byste to alespoň zkusit.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

15 komentářů

 1. Lide si koupi nejnovejsi hru, ktera dava zatopit i uplne novym grafickym kartam, na 7 let starou konzoli a divi se, ze to neni tak plynule?

  • Jo. Ak tu hru dana konzola podporuje, pride mi uplne normalne ocakvat, ze na nej ta hra pobezi dostojne. V opacnom pripade je to zlyhanie vyvojarov, aj ked v tomto pripade sa k tomu postavili ferovo.

   Ina vec je kupovat tieto veci v predpredaji, aj ked samozrejme, ako som pisal vyssie, uzivatel ma pravo cajat, ze to bude fungovat.

  • Hra je udělaná na xbox one a pokud si ji koupím a chci ji hrát na xbox one tak by to mělo jít.

  • Konzole by právě měli zaručovat to, že když si na ní koupíš hru tak ti bude fungovat a splňovat nějaké standardy kvality. Proto každá hra musí procházet drahým a náročným schvalovacím procesem, aby se hry jako Cyberpunk na ně vůbec nedostali. Bohužel hromada peněz a miliony předobjednávek zřejmě udělali svoje a proto hra tím schvalováním prošla tak jak je a vypadá naprosto hnusně a v přestřelkách padá k 15fps z čehož má člověk spíš frustraci místo zábavy.

  • A nutil někdo vývojáře na tu platformu vydávat?
   Mohli si počkat na PS5, ale to by po tom neštěkl ani pes kvůli jejich nedostatku. Když chtějí vydělávat na zavedené, leč staré platformě, měli by tomu tu hru uzpůsobit.

  • Já ji hraji na XBOX One X a za mě totálně OK… jasně, někdy je tam malý bug, ale rozhodně se nesetkávám s vypadáváním textur a podobně. A rozhodně mi nevadí, že jakýsi pán u stánku jí burger, který mu padá z ruky… :D

 2. Mali malo casu. „Iba“ 8 rokov.

 3. Každá hra prochází u Sony a MS takzvaným submissionem kde tyto firmy kontrolují jestli hry splňují předepsané nároky na FPS a desítky dalších položek. Je to problém Sony a MS že pustily hru která předepsaných limitů nedosahuje.

 4. Už mám na PC verzi odehráno několik hodin a není to tak hrozné, jak někteří píší.
  Občas narazím na nějaký grafický bug, ale nic, co by mi bránilo ve hraní a co by se občas neobjevilo v každé hře.

  • Fyzika pokulhává úplně šíleně, ale ještě pár updatů a bude to v cajku. Nicméne hype byl kolem toho velký, ale výsledný produkt je takový nemastný a neslaný.

  • Tak nejenom problémy s grafikou a bugy, ono celkově ta hra je naprosto příšerná. Já jsem to refundoval na steamu, hrozná nuda.

  • @qam: Za to ale hra nemůže. Mě spíše vadí grafická stránka. Čekal jsem něco, z čeho mi spadne brada a přitom je grafika průměrná i na max nastavení. Ale co čekat od několik let starého engine.

  • @orgasmic -vážně kupujete hru kvůli grafice? Ach jo, se slzou v oku vzpomínám na hodiny a hodiny strávené u Civilization I a II…

  • Ja to vidím podobne ako KCD. Na začiatku to bolo v podstate nehratelne. A pýtať za to plnú cenu bola vlastne sprostá krádež. Teraz keď som to hral všetko bežalo v poriadku. Škoda len toho nudného bojového systému. Počkám pár mesiacov než to trochu zaplataju a cena klesne a určite vyskúšam. Ak sa mi bude páčiť kúpim

 5. problemy su pochopitelne – od oznamenia hry mali iba osem rokov a dva mesiace na vyvoj

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).