Domů » Bleskovky » Sony údajně chystá 6″ tabletofon Xperia M Ultra s duálním 23Mpx fotoaparátem

Sony údajně chystá 6″ tabletofon Xperia M Ultra s duálním 23Mpx fotoaparátem

Od mobilní divize Sony máme pro tento rok oficiálně potvrzeny pouze tři smartphony řady Xperia X, šušká se ale také o dalších modelech. Údajně bychom se měli dočkat modelu Xperia X Premium s HDR displejem (více informací) a také tabletofonu střední třídy s názvem Xperia M Ultra.

sony-logo-w

Ten má zapůsobit zejména na mobilní fotografy, neboť má nabídnout zcela nový 23Mpx fotoaparát tvořený dvěma čočkami – jedna s ohniskovou vzdáleností 75 mm, druhý s 24 mm; světelnost má být v obou případech f/2.2. Kromě toho má fotoaparát Xperie M Ultra nabídnout stabilizaci Optical Steady Shot. Čelní kamerka nad displejem má disponovat rozlišením 16 Mpx, světelností f/2.0 a má být rovněž stabilizovaná.

xperiamultra

Šestpalcový IPS-NEO displej telefonu má dostat Full HD rozlišení a minimální postranní rámečky. O pohon se údajně postará čipset Qualcomm Snapdragon 652 doplněný 3 GB LPDDR4 RAM. Vnitřní paměť má mít kapacitu 32 GB, o možnosti jejího rozšíření zatím nemáme žádné informace. Potěšit má přítomnost oboustranného USB-C konektoru, který má mimo jiné sloužit k napájení masivní 4 280 mAh baterie. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů, patrně zabudovaná do domovského tlačítka na pravé straně telefonu.

Kromě Xperie M Ultra má prý Sony v přípravách i model C6 Ultra, informace ovšem musíme brát s rezervou, dokud Sony své novinky neodhalí oficiálně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. JaroB (neregistrovaný)

    no 6″ je už na mňa veľa ale X Premium s podobným foťákom by som bral tiež :D

    • 6″ pri 16:9 displeji znamena vysku 13,3 cm. Je to teda skor o konstrukcii. S 0,5 cm ramom hore a 0,5cm dole by mal 6″ smartfon vysku 14,3 cm, teda presne ako Galaxy S7 s 5,1″ displejom.
      Samozrejme, je to aj o ergonomii a dosahu prstov pri drzani jednou rukou. Pol roka som pouzival 6,4″ Xperiu Ultra a bol to skvely fon. Na velkost som si zvykol a multimedialne vyuzitie je dokonale. Ak by tato M Ultra mala cca 15 x 8 x 0,8 tak uplna pohoda. Aj ked radsej by som Z Ultra 2 so snapdragon 820 a 4GB ram a 5 000 mAh :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).