Domů » Bleskovky » Sony Xperia X Premium má nabídnout fantastický HDR displej

Sony Xperia X Premium má nabídnout fantastický HDR displej

Společnost Sony na letošním veletrhu MWC představila tři smartphony nové řady Xperia X, která má nahradit prémiovou řadu Xperia Z a možná i některé další. I když se trojlístek modelů Xperia X, X Performance a XA (více informací) ještě neprodává, už se šušká o čtvrtém modelu, který by měl být představen do konce letošního roku. Má se jmenovat Xperia X Premium a údajně se bude jednat o vůbec první smartphone s 10-bitovým HDR displejem.

hdr

Oproti loňskému modelu Xperia Z5 Premium má mít 5,5palcový Xperie X Premium displej „pouze“ Full HD rozlišení, avšak vynahradit si to má právě dynamickým rozsahem, podporou 1,07 miliard barev, obnovovací frekvencí 120 Hz, kontrastním poměrem 2 000 : 1 a fantastickým maximálním jasem 1 300 nitů. Pro srovnání – displej Samsungu Galaxy S7 má maximální jas 855 nitů a zobrazí 16,8 milionů barev.

Ostatní hardwarové parametry telefonu by se měly podobat modelu X Performance – chybět tedy nemá čipset Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB RAM a oboustranný USB-C konektor. Premiéru očekáváme spíše v druhé polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Tak nejdřív nemáme obsah pro 4k displej, tak teď pro změnu nebudeme mít obsah pro HDR:) Ale tohle na rozdíl od 4k může dávat smysl, min ve spojení s adekvátními fotografickými možnostmi přístroje (a záznamu videa). Těším se. Pro Sony je to vcelku logický krok, takové malé cvičení v průběhu přípravy nové generace TV. Ono vůbec by v Sony měly ty oddělení více spolupracovat… Třeba na to najeli, v rámci oznámených změn.

  • Matyáš (neregistrovaný)

   Rozlišení zůstává stejné, jenom se zvyšuje kvalita obrazu. Obsah pro HDR nebude problém :)

   • Tak to nezůstává, protože před tím bylo Premium označení vyhrazeno UHD modelu. Najednou je to něco jiného:) Obsah pro HDR je samozřejmě problém.

 2. JaroB (neregistrovaný)

  No už sa vie aj ďalších modeloch X rady ale to nejak uniklo pozornosti

  X1 Performance: 5.5″ 2K IPS, 64GB, 820, 4GB RAM
  X1 Compact: 4,6″ 720p IPS, 650, 32/64GB 3GB RAM

  Vzhľadom k výbave X1 Performance neverím, že PREMIUM bude mať „iba“ FHD a 3GB RAM …uvidíme na IFA alebo možno aj skôr …

  už sa teším lebo s7 EDGE mi nejak nesedí :/

  • Marduch (neregistrovaný)

   A tyto by měly spatřit světlo světa kdy?

  • Martin (neregistrovaný)

   X1 Compact docela slabota oproti Z5C který má snap 810. A X1 určitě vyjdou v červenci i když ještě není ani X a už chystají X1 a rozdíl mezi X1 Performance je jen navýšení o 1GB RAM nic víc. A X premium Má mít UHD viz Gsmarena.

 3. Igor (neregistrovaný)

  Takže fotky vyfocené a zobrazené na tomhle zařízení budou vypadat jinak, než na jakémkoliv jiném mobilu, tabletu, PC, protože ostatní zařízení budou mít normální display. Někdo vyfotí fotku, bude mít pocit, že má dobře vykreslené objekty ve stínu, dá to sdílet např. na Instagram, ale ostatni uvidi jen černočerný flek. Fakt dobrej nápad. Sony se posledí roky snaží dávat si jeden vlastní gól za druhým.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).