Domů » Bleskovky » Sony Xperia X Premium má nabídnout fantastický HDR displej

Sony Xperia X Premium má nabídnout fantastický HDR displej

Společnost Sony na letošním veletrhu MWC představila tři smartphony nové řady Xperia X, která má nahradit prémiovou řadu Xperia Z a možná i některé další. I když se trojlístek modelů Xperia X, X Performance a XA (více informací) ještě neprodává, už se šušká o čtvrtém modelu, který by měl být představen do konce letošního roku. Má se jmenovat Xperia X Premium a údajně se bude jednat o vůbec první smartphone s 10-bitovým HDR displejem.

hdr

Oproti loňskému modelu Xperia Z5 Premium má mít 5,5palcový Xperie X Premium displej „pouze“ Full HD rozlišení, avšak vynahradit si to má právě dynamickým rozsahem, podporou 1,07 miliard barev, obnovovací frekvencí 120 Hz, kontrastním poměrem 2 000 : 1 a fantastickým maximálním jasem 1 300 nitů. Pro srovnání – displej Samsungu Galaxy S7 má maximální jas 855 nitů a zobrazí 16,8 milionů barev.

Ostatní hardwarové parametry telefonu by se měly podobat modelu X Performance – chybět tedy nemá čipset Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB RAM a oboustranný USB-C konektor. Premiéru očekáváme spíše v druhé polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments