Sony se pořád trápí s nedostatkem PlayStation 5, jejich produkce se zmenší

sony playstation 5 console konzole hry games unsplash

Globální nedostatek čipů výrazně poškodil nejedno odvětví, přičemž na výrobce konzolí dopadl obzvláště tvrdě. Už po představení Xboxu Series X a PlayStationu 5 v minulém roce bylo jasné, že velká poptávka zůstane nějakou dobu neuspokojená, což je stav trvající do dnešních dní.

I z toho mála, co Sony a Microsoft vyrobili a dodali na trh, se podařilo prodat více než 11 milionů kusů PlayStationu 5, tedy údajně dvakrát více, než jeho rivalovi z Redmondu. Sony nicméně nastávají kruté časy: podle informací serveru Bloomberg klesl odhadovaný počet vyrobených kusů PS5 v období mezi dubnem 2021 a březnem 2022 z 16 milionů kusů na 15 milionů.

playstation 5 ben iwara unsplash
Konzole PlayStation 5 bude stále nedostatkovým zbožím

Japonský gigant sice ve svých predikcích počítal s prodejem 14,8 milionu kusů PS5, takže krize se zatím nekoná, nicméně nenaplnění tohoto cíle by mohlo mít neblahý dopad na cenu akcií a především na splnění cíle pro příští fiskální rok, který začne právě v dubnu 2022 a ve kterém by Sony rádo prodalo 22,6 milionu konzolí PlayStation 5.

Problémy s dodávkami čipů trápí všechny výrobce konzolí

Bloomberg upozorňuje nejen na nedostatek čipů a jejich pozdní dodávky, ale také aplikace vakcín a jejich různé aplikace napříč celým výrobním procesem. Obdobné problémy má také Nintendo, které rovněž snížilo výrobu konzole Switch. Pokud si tedy brousíte zuby na PlayStation 5, pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek nedočkáte.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku