Domů » Bleskovky » Sony se pořád trápí s nedostatkem PlayStation 5, jejich produkce se zmenší

Sony se pořád trápí s nedostatkem PlayStation 5, jejich produkce se zmenší

Globální nedostatek čipů výrazně poškodil nejedno odvětví, přičemž na výrobce konzolí dopadl obzvláště tvrdě. Už po představení Xboxu Series X a PlayStationu 5 v minulém roce bylo jasné, že velká poptávka zůstane nějakou dobu neuspokojená, což je stav trvající do dnešních dní.

sony playstation 5 console konzole hry games unsplash
Sony muselo snížit svůj odhad prodejů PlayStationu 5

I z toho mála, co Sony a Microsoft vyrobili a dodali na trh, se podařilo prodat více než 11 milionů kusů PlayStationu 5, tedy údajně dvakrát více, než jeho rivalovi z Redmondu. Sony nicméně nastávají kruté časy: podle informací serveru Bloomberg klesl odhadovaný počet vyrobených kusů PS5 v období mezi dubnem 2021 a březnem 2022 z 16 milionů kusů na 15 milionů.

playstation 5 ben iwara unsplash
Konzole PlayStation 5 bude stále nedostatkovým zbožím

Japonský gigant sice ve svých predikcích počítal s prodejem 14,8 milionu kusů PS5, takže krize se zatím nekoná, nicméně nenaplnění tohoto cíle by mohlo mít neblahý dopad na cenu akcií a především na splnění cíle pro příští fiskální rok, který začne právě v dubnu 2022 a ve kterém by Sony rádo prodalo 22,6 milionu konzolí PlayStation 5.

Problémy s dodávkami čipů trápí všechny výrobce konzolí

Bloomberg upozorňuje nejen na nedostatek čipů a jejich pozdní dodávky, ale také aplikace vakcín a jejich různé aplikace napříč celým výrobním procesem. Obdobné problémy má také Nintendo, které rovněž snížilo výrobu konzole Switch. Pokud si tedy brousíte zuby na PlayStation 5, pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek nedočkáte.

Dominik Vlasák

9 komentářů

  1. Stačí mít známé v elekro a PS schová pod pult, jednoduché.

  2. Prislo nam do skladu v eshopu 10ks, vsechny jsem okamzite koupil ja a prodal v bazaru, kazdy se ziskem 8t Kc, takze se soucasnou situaci naprosta spokojenost :)

  3. Vtom pripade by ses mel prejmenovat na parazit..nepodporuju parazity+nedam o8tis vic, si radsi pockam rok a to cena stejne spadne min. o15%z prodejni ceny pri nejmensim..ackoli ps5chci jako kazdej player co nejdrive a kostit..ale ne za kazdou cenu, to radsi setrvam a zatim si vystacim se svym ps4..

    • Ono su tam aktualne vlastne hry pre ktore je nova generacia nutnost ?

      Ja som bol vzdy skor na Xbox, ale One S som si kupil len kvoli rychlosti a dobrej cene. Pohral by som sa aj na One S :)

    • Vždyť vás tady trolí, nikdo už dneska nezaplatí víc jak 3 litry navíc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).