Domů » Bleskovky » Sony přináší Android 10 na čtyři Xperie řady XZ2 a XZ3

Sony přináší Android 10 na čtyři Xperie řady XZ2 a XZ3

Sony opět dokazuje, že i přes neustále klesající prodeje nabízí pro své smartphony příkladnou softwarovou péči. V těchto dnech vydává japonská firma update na nejnovější Android 10 pro čtyři své starší telefony:

Aktualizace vyžaduje stažení zhruba 730 MB dat a přináší několik novinek upečených zejména Googlem jako jsou tmavý režim, vylepšená správa soukromí apod.

Naopak nový systém ovládání gesty zřejmě součástí aktualizace není; alespoň někteří uživatelé tvrdí, že v ovládání zůstalo vše při starém. Dá se předpokládat, že brzy se updatu dočká i dvojlístek Xperia 10 a 10 Plus.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. A Xperia 5 furt nic …

  • A Xperia 1 má stále Android 9 a vůbec mi to nevadí, proč se hnát za nejnovějším androidem, počkám až to v Japonsku doladěj, aby to bylo perfektní. Ostatně, jako vždy

  • Proč se hnát za novou verzí? Protože doufám, že s novou verzí mě čeká hromada oprav, které tyto zařízení zoufale potřebují.

 2. U XZ2 Premium kromě tmavého režimu prakticky nepoznáte rozdíl od Pie.
  Ani gesta, ani nova nadstavba jakou mají novejsi Xperie, u XZ nenajdete.
  Hodne me to zklamalo. Tesil jsem se aspon na ta gesta.

  • Není už moc co zlepšovat. Android téměř dosáhl dokonalosti 😁

  • Jeste, ze ve vedeni spolecnosti, ktere na tom pracuji, nejsou stagnantni lide jako ty. To bysme se potom nikam nedostali, protoze je to „good enough“.

  • Lukass71: to bylo komu?

  • Tobe, dokonalost je jeste dost daleko u jakehokoliv system. Vzdy je co zlepsovat/adaptovat SW (a samozrejme i HW) na novejsi standard etc.

  • Tak o tobě bych si zrovna nemyslel, že nepochopíš ironií 😂

  • okej, dobrej vtipek:)

 3. Marek Studnicka

  Domnívámse,že asi vyladovat není co,vždyt už ho oficiálně uvolnili 5.Prosince.Co by mne zajímalo,proč to trvá tak dlouho,respektive princip uvolnění,vždyt žijeme v době moderních počítačů,to je problém uvolnit aktualizaci globálně pro Všechny?Proč ho někteří dostanou hned a jiní čekají klidně i měsíc?

 4. Tak sem aktualizoval xz3 výsledek? error musel sem telefon dát do továrního nastavení fakt dík za aktualizaci strčte si už do pr

 5. Marek Studnicka

  Dnes je 8.ledna pro Xperii 1 stále nic!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).