Domů » Bleskovky » Sony potvrzuje: příští generace Xperií bude bezrámečková

Sony potvrzuje: příští generace Xperií bude bezrámečková

Design telefonů Sony je již několik generací neměnný a bohužel se nedá říci, že by nějaké změny nepotřeboval. V současné konkurenci bezrámečkových telefonů působí Xperie poměrně zastarale, naštěstí už příští rok dojde k velké změně.

Výkonný ředitel Sony pro indický trh Kenichiro Hibi v rozhovoru pro Indian Express sdělil, že designový směr Omni Balance byl vyvinut pro zařízení série Xperia X a jejich pokračovatele, v plánu je však nová generace produktů, u nichž můžeme očekávat kompletně nový vzhled. Sony údajně sleduje nové trendy, kterým aktuálně vládnou širokoúhlé obrazovky s poměrem stran 18:9 a velmi tenkými rámečky, a Sony se údajně k tomuto trendu hodlá brzy připojit.

Sony prý chystá designovou revoluci: příští rok opustí OmniBalance

Hibi také v rozhovoru uvedl, že se Sony bude soustředit zejména na segment prémiových zařízení, avšak zanedbávat nehodlá ani střední třídu, která je v zemích jako Indie obzvláště důležitá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Pokud nekdo tvrdi, ze je design Xperii nemenny, bud je slepy nebo je idi*ot. Jak je to u tebe karasku?

  Jinak toto povazuji za hodne spatnou zpravu. Bezrameckovy trend je docasny a hlavne naprosto neprakticky.

  • Taky ten bezrameckovy trend uplne nemusim, ale jo design Xperii se fakt od Zetka nezmenil

 2. Marek Studnicka

  Jakožto fanda Sony musím uznat,že rámečky u Sony smysl mněli.telefon se dal bez problémů uchopit a neklouzal z rukou-nicméně bezrámečkový desing má něco do sebe-hlavně při širokoůhlém promítání videí,ale to je věc názoru-co mne podstatně zajímá je kvalita fotoaparátu-tady Sony stagnuje na cloně f2,přičemž už dávno se používá clona 1,7 a LG V30 už i 1,6-takže pokud i Sony zde razantně nevylepší foto-potom samotná desingová změna nemá smysl a je jšedno,jestli to bude prémioové zařízení či nikoliv

  • Co má clona společného s kvalitou? Co by kolikrát člověk dal za vyšší clonu, u mobilu si myslím, že je lepší vyšší clona, mobil není na profesionální focení, a nižší clona mu ve tmě kvůli malému snímači stejně nepomůže…

 3. Tak to jsem fakt zvědavý co z toho vyleze. Tohle je poslední výrobce co se držel zažitých a normálních kolejí a teď se prostě bude opičit po ostatních….super….. Takže počkám s čím vyjdou a max přejdu k Applu, ten si rámečky pořád drží. Protože prostě nebude kam jít, pokud tedy budu chtít High-end.

 4. Tak to jsem fakt zvědavý co z toho vyleze. Tohle je poslední výrobce co se držel zažitých a normálních kolejí a teď se prostě bude o.p.i.č.i.t po ostatních….super….. Takže počkám s čím vyjdou a max přejdu k Applu, ten si rámečky pořád drží. Protože prostě nebude kam jít, pokud tedy budu chtít High-end.

  • Drzi ale uz len u osmicky – predpokladam ze neskor bude uz len nieco ako iphone 11 a 11 plus a obe bezramcekove

  • No tak to fakt asi budu muset potom střídat mobily po dvou a více letech…..

 5. No bolo na čase…dizajn vyzeral skroro stále rovnako,menšie evolúcie tomu veľmi nepomohli…Nepoviem žeby sa dizajn držal od Xperia Z až napr. po Z3, a Z5 by už bola iná, ale toto je stále dookola to a to isté…Stále je to kváder so stereo reprákmi vpredu, veľkými bradami a logom Sony… a stále s kamerou vzadu ktorá nedosahuje na špičku a v reklamách stale zavádzajú že urobí „snímky bez rozmazania“. To je akoby niekto 4 roky v kuse predával stále to isté,len s menšími obmenami. Kto by to potom chcel? Už musí prísť zmena. A prajem to Sony, aby vymysleli niečo, čo bude moderné ale zároveň ich to bude reprezentovať. Až na ten foťák,ktorý sa už nikdy asi nezlepší od konkurencie.

  • Nejstupidnejsi prispevek diskuse, gratuluji. Navic nakopirovany na dalsix webmagazinu. Ty jsi fakt ubozak…

  • ďalšia ovečka,ktorá si to nevie priznať .

  • Ze jsi tupy idi*ot, ktery sve nesmysly vypisuje kudy chodi?

  • Marek: ty si ale dmnt…keď myslíš že mobilenet a smartmania je x ďalších weboch,tak si na veľkom omyle :D …radšej zalez…To že sa nevieš normálne, opakujem NORMÁLNE vyjadriť k príspevku tak to tiež o niečom svedčí,že tvoja inteligencia je NULOVÁ!

 6. Marek Studnicka

  Rámečky-Nerámečky-to je mi u Sony Jedno-Jestli nezapracuje na fotoaparátu-světelnost clonyf2????Clona 1,7,LG V30 už 1,6-takže pokud v tomto ohledu nešlápne Sony do pedálů-jsou mu rámečky-nerámečky-Na H…….!!!!!

 7. Bezrameckova mánie jde zcela mimo mě.
  Nějaké rámečky aspoň minimální na mobilu chci.
  Koukám ze jestli něco od Sony budu si muset pospíšit, jdou s ostatními….ale spíš koupím nějaké nové Moto.

  • V klidu, žádný bezrámečkový telefon tu nemáme, jen ve fantazii novinářů. Vesele vybírej.

 8. Vy inženýři, už jste si někdy všimli, že co se „bezrámečkových“ mobilů týče, tak sice nemají rámeček okolo displaye, ale za to mají o to větší rámeček okolo celého těla? Takže ve výsledku se reálná šířka od okraje displaye k okraji mobilu mění jen v desetinách milimetru, vsadím se, že ta bezrámečková xperie nebude mít ani o půl milimetru menší rámeček, než Z3, co mám teď…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).