Snapdragon 865 odhalen: vysoký výkon a podpora 5G. Jako první jej nabídne Xiaomi

qualcommsnapdragon

Společnost Qualcomm, výrobce ARM procesorů pro mobilní zařízení, představila nový vlajkový model s označením Snapdragon 865. Hlavním lákadlem, kromě vysokého výkonu, má být převážně podpora 5G sítí.

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Kromě výše zmíněné řady byl také odhalen Snapdragon 765/765G, který půjdou ve šlépějích 5G konektivity, nabídne také umělou inteligenci a zajistí nejlepší možný herní zážitek pro náročné hráče. Oba čipy Snapdragon 765/765G a Snapdragon 865 přijdou s následujícími vlajkovými telefony se systémem Android.

Prvním smartphonem, který bude mít nejnovější procesor od Qualcommu, je chystaný Xiaomi Mi 10. Ten by měl podle všeho vyjít v prvním kvartálu příštího roku a v jeho útrobách nalezneme pravé Snapdragon 865. Pozadu nezůstanou ani jiné značky, jako je Motorola nebo Oppo.

Qualcomm také představil svou modulární platformu pro výše zmíněné procesory. Ta výrobcům třetích stran nabídne možnost, jak snížit cenu za vývoj 5G a snáze se tak vytvoří nový průmyslový plán pro výrobu telefonů a chytrých věcí (IoT).

Transforming live events with 5G

Bližší technické specifikace procesorů se dozvíme během dnešního „Tech Summitu“. Na druhou stranu, jak vnímáte příchod rychlejšího internetu a změní 5G síť situaci českých operátorů, kteří nabízejí neomezeně omezený internet?

Autor článku
Martin Šlat
Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

Kapitoly článku